Кога ја игнорираш, само ја учиш да живее без тебе

2 копии

Без оглед на тоа колку долго сте во врска, не постои изговор за недостаток на внимание. Се повеќе гледам момци кои едноставно ги земаат своите девојки здраво за готово и мислат дека треба да се борат за нејзиното внимание само додека не ја фатат, а потоа почнуваат полека да ја запоставуваат и да се грижат за тоа како се чувствува и понекогаш дури забораваат и дека постои. Е па момци, на почеток вашата девојка можеби ќе го толерира тоа, ќе мисли дека се работи за изолиран случај или можеби некој проблем во врската. И ве уверувам дека додека го правите тоа, таа размислува што е проблемот и како би можела да направи нешто во врска со тоа. Но, она што навистина би требало да го знаете е дека игнорирањето на вашата девојка не само што е непристојно и невоспитано, туку и ќе придонесе кон тоа таа да престане да се труди да го добие вашето внимание. Па така, додека вие мислите дека сте го надминале оној дел кога треба да вложувате труд во врската, запамете дека и дека кога ја игнорирате, само ја учите како да живее ...
| | веќе видена | слични

Поголемиот број на мажи кои едноставно ги земаат своите девојки здраво за готово и мислат дека треба да се борат за нејзиното внимание само додека не ја освојат саканата, а потоа почнуваат полека да ја запоставуваат и да се грижат за тоа како се чувствува и понекогаш дури забораваат и дека постои. На почеток можеби вашата девојка ќе го толерира тоа, ќе мисли дека се работи за изолиран случај или можеби некој проблем во врската и ќе се обиде да ја побара причината, ќе ве праша директно или индиректно ќе истражи. Но, она што навистина би требало да го знаете е дека игнорирањето на вашата девојка не само што е непристојно и некултурно, туку и ќе придонесе кон тоа таа да престане вашата девојка да се труди да го добие вашето внимание. Па така, додека вие мислите дека сте го надминале делот кога треба да вложувате труд во врската, запамете дека и дека кога ја игнорирате, само ја учите како да живее без вас. Затоа мажи, освестете се додека е време, погледнете малку околу вас и забележете ја девојката покрај вас, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 357 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 192 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 78 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 169 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, заедно со министерот за финансии Драган Тевдовски, денеска одржаа прес-конференција на која ги ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кога ја игнорираш, само ја учиш да живее без тебе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: