Со реконструкцијата на Владата се зголемува владејачкото мнозинство во Парламентот


3 копии

Во Собранието на Република Македонија се’ уште функционираат истите пратенички групи, но после петок кога треба да се изберат новите владини членови се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од Алијансата на Албанците Сурија Рашиди смета дека некои министри не се на потребното ниво да бидат дел од Владата. Тој жестоко го критикуваше ...
| | веќе видена | слични

Алијансата за Албанците, едногодишното владеење на, како што ја нарекоа коалицијата СДСМ и ДУИ, го оценија како неуспешно. Дадоа бројни забелешки за реформите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата на СДСМ и ДУИ, која почна како реформска и од граѓаните беше примена како влада за спас, која ќе обезбеди нормални услови за достоинствен живот, по ...
| | веќе видена | слични

Флакрон Беџети, портпаролот на Алијансата за Албанците на конференција за медиумите во Тетово изјави дека оваа Влада ќе треба да се собори, зошто не обезбедува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Движењето Беса да се изјасни дали ќе дејствува како власт или опозиција во Собранието, повика претседателот на Собранието, Талат Џафери, бидејќи не може дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Гостин во последниот блок на Студио 1 беше Дејан Саздовски пилот и експерт за цивилна авијација, кој со домаќинот Сашо Ордановски зборуваше на тема: Зошто ...
сите 211 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат на ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска, на социјалната мрежа напиша дека немала партиски штаб и дека таа е надпартиски кандидат, а ...
сите 215 | | | веќе видена

Британската Влада не може да предложи трето гласање за договорот за Брегзит, без да има промени во него, изјави денеска претседателот на Долниот дом на ...
сите 226 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денес се сретна со граѓаните на Струмица. Пред граѓаните Пендаровски рече дека негова главна ...
сите 103 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека е неправедно обвинет за масакрот во двете џамии на Нов Зеланд.Медиумите работат прекувремено за да ме обвинат ...
сите 161 | | | веќе видена

Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
сите 157 | | | веќе видена

УХМР за денеска претпладне најавува сончево и топло време, но попладне ќе има услови за локален дожд и грмежи, особено во планинските подрачја. Од среда ќе се ...
сите 188 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 285 | | | веќе видена

Претседалскиот кандидат на СДСМ и здружената коалиција, Стево Пендаровски е на врвот според број на следбеници на социјалната мрежа фејсбук, каде има безмалку ...
сите 74 | | | веќе видена

Зинедин Зидан побарал ангажман на Садио Мане, но Флорентино Перез има други планови и праќа емисари во Париз да опипаат терен за рекорден трансфер на Килијан ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со реконструкцијата на Владата се зголемува владејачкото мнозинство во Парламентот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: