Од идната година поголема финансиска стабилност на општините и нови надлежности

3 копии

Поголема финансиска стабилност на единиците на локалната власт и фазно пренесување на надлежности од централно на локално ниво, во областите во кои ќе биде ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Градоначалниците и претставниците на општинските совети денеска во Струга ќе дискутираат за предизвиците во локалната власт на четвртата седница на Генералното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Зоран Заев денеска оствари состанок со Управниот одбор на ЗЕЛС, на која биле разменети мислења и ставови со цел натамошен квалитетен развој и ...
| | веќе видена | слични

На средбата, како што информираат од владината прес-службеа, е утврден заклучок, за конкретна временска рамка за подготовка на државата за следната фаза за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со средства од буџетот на Министерството за локална самоуправа до крајот на годината ќе се реализираат 74 нови проекти за развој на селата и на подрачјата со ...
| | веќе видена | слични

Ова го соопшти министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу на денешната седница на Советот за рамномерен регионален развој. На седницата е утврдена и ...
| | веќе видена | слични

Градењето на поефикасна локална самоуправа, осврт на целокупната политичка рамка и меѓувладините односи се причина за дводневниот состанок – Ден на проширување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 279 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од идната година поголема финансиска стабилност на општините и нови надлежности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: