Од идната година поголема финансиска стабилност на општините и нови надлежности


Поголема финансиска стабилност на единиците на локалната власт и фазно пренесување на надлежности од централно на локално ниво, во областите во кои ќе биде ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Немам конкретен план, но веројатно не подоцна од тогаш кога заедно сите ќе одлучиме дека одиме на избори, a тоа е секако 100 дена пред редовни избори кога се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Премиерот Зоран Заев ќе раководи со министерството за финансии до формирање на техничка влада односно 100 дена пред одржување на парламентарни избори. Во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев денеска од собраниската говорница, одговарајќи на прашањето што е договорено на последниот состанок на ЗЕЛС околу можноста за зголемување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата Зоран Заев, денеска во Собранието одговараше на пратенички прашања. Премиерот Заев рече дека очекува, сериозните одлуки што ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Македонија, Зоран Заев, денеска во Собранието на Република Северна Македонија, одговара на пратенички прашања. Премиерот Заев рече ...
| | веќе видена | слични

Доста е од реваншизми и партиски отпуштања во јавните здравствени установи. И премиерот тоа го вети, дека нема да има реваншизам. Но, наместо реализација на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Време е за нови инвестиции, време е за нови иницијативи, за нови успеси на кои се обврзуваме и пред граѓаните и пред нашата економија, порача на ...
сите 331 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 215 | | | веќе видена

Под посебен засилен полициски мониторинг на денот на изборите ќе бидат неколку критични избирачки места во Охрид каде низ изборните циклуси минатите години ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од идната година поголема финансиска стабилност на општините и нови надлежности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: