Иџе: Двапати требаше да бидам на подиум, но други одлучуваат за пласманот


Игор Стефановски Иџе ја имаше потребната брзина на Имола, но казните кои ги заработи во текот на трките го исфрлија од битката за подиум. Иџе особено бесен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Игор Стефановски беше посебно бесен по крајот на првата трка на Имола кога му беше одземена победата со казна од пет секунди, но како тоа да беше малку, ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот македонски автомобилистите Игор Стефановски крајно револтиран по вчерaшните случувања на ТЦР Италија, не ја заврши и денешната втора трка во Имола ...
| | веќе видена | слични

Игор Стефановски беше крајно револтиран по вчершаните случувања на ТЦР Италија, но денеска ќе има причина да биде уште побесен, откако организаторите на ова ...
| | веќе видена | слични

Игор Стефановски Иџе не го криеше незадоволството откако остана без добар пласман на Имола поради две казни од по пет секунди, Македонецот најави нов атак на ...
| | веќе видена | слични

Македонски автомобилист Игор Стефановски-Иџе е револтиран бидејќи не успеа да ја заврши трката на патеката во Имола во рамките на ТРЦ шампионатот. Тој притоа и ...
| | веќе видена | слични

Игор Стефановски беше исклучително брз на денешната трка во ТЦР шампионатот на Италија, но на крајот доживеа неверојатна неправда од страна на домаќините кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ремиерот Зоран Заев вчера на прес-конференција ги охрабри судиите да одлучуваат строго по закон и Устав бидејќи, како што рече, не должат никому ништо. Лидерот ...
сите 182 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 139 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 88 | | | веќе видена

Хрватското списание „Jutarnji list“ објави исклучително интересен коментар за историското финале на Вимблдон. Новак во неделата во најдраматичното и најдолго ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иџе: Двапати требаше да бидам на подиум, но други одлучуваат за пласманот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: