Спасените девојчиња во Грција не се исчезнатите близначки


7 копии
12 копии

Трагично заврши случајот со двете близначки кои од понеделникот се водеа за исчезнати по катастрофалниот пожар во источниот дел на областа Атика во поширокиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трагично заврши потрагата по деветгодишните близначки Софија и Василики кои во понеделникот исчезнаа во катастрофалниот пожар во oколината на Атина, во кој ...
| | веќе видена | слични

Идентификувани телата на близначките во Грција, ги нашле прегрнати со баба им и дедо им Телата на двете близначки, кои исчезнаа по пожарот во Мати крај Атина, ...
| | веќе видена | слични

Вчера во Грција беа идентификувани телата на деветгодишните близначки Софија и Василики, кои беа пронајдени во прегратките на баба им и дедо им. Родителите по ...
| | веќе видена | слични

Потрагата за Софија и Василики привлече големо внимание во јавноста, а целата приказна доби пресврт кога нивниот татко рекол дека ги препознал на едно ...
| | веќе видена | слични

Телата на близначките Софија и Василики Филипопулу, пронајдени во прегратките на нивните баба и дедо, беа идентификувани пет дена по катастрофалниот пожар во ...
| | веќе видена | слични

Деветодишните близначи Софија и Василика последни пат се видени кога со останатите почнале да бегаат од огнената стихија која го зафатила имотот на нивните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зад снимките од катастрофалните пожари во предградието на Атина се кријат потресни приказни на преживеаните. Една од нив е и очајната потрага на татко на две ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гордана Сиљановска Давкова Преспанскиот договор, кој е составен дел и на референдумското прашање, го имаат прочитано исклучително мал процент граѓани. Од друга ...
сите 98 | | | веќе видена

На автопатот Скопје-Гевгелија, на делницата од Неготино до Гевгелија, во патничко возило „опел зафира" со скопски регистарски таблици се пронајдени девет лица ...
сите 77 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска присуствуваше на почетокот на изградбата на нов модерен станбено деловен објект Гарден Ресиденс Ин во Скопје. Како што соопшти ...
сите 59 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо по ФИФА изборот на најдобрите играчи на годината, објави фотографија од камери за надзор на музејпт „ЦР 7“.– Никој не може да ги украде овие ...
сите 261 | | | веќе видена

Охрид, 26. септември 2018 (ИНПРЕС) – На крстосницата од улиците „Нада Филева“ и „Аргир Маринчев“ во Охрид, вчера се случи сообраќајна незгода во која е потешко ...
сите 208 | | | веќе видена

Подобрување на бизнис регулативата и директен дијалог со приватниот сектор за надминување на предизвиците од даночните и кадрови политики врз ИКТ секторот во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасените девојчиња во Грција не се исчезнатите близначки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: