Ибра му порача на Блан: Тебе мисица, а за мене обични новинари…


Првата ѕвезда на ПСЖ и еден од најдобрите напаѓачи на денешницата Златан Ибрахимовиќ влезе во собата каде неговиот тренер даваше интервју, и ги изненади сите со неговата изјаваДодека тренерот на ПСЖ Лорен Блан даваше интервју за Франс 3, во собата, како во казнениот простор на противникот, влезе популарниот Ибра.Во свој стил тој коментираше дека тој мора да разговара со “обичните новинари”, додека неговиот тренер има чест да зборува со Мис Франција 2010.Се разбира, се работи за убавата водителка Малики Менард која беше домаќин на програми од француската телевизија и радио.
| | веќе видена | слични

Останато

 Договорот од Преспа е добар и за двете страни, па дури и политичари од партиите кои јавно се против признаваат дека не можеше да се постигне нешто подобро, ...
сите 124 | | | веќе видена

Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“ продолжува со проекции на филмовите што конкурираат за „Златна камера 300“, а паралелно се ...
сите 135 | | | веќе видена

Граѓаните на Македонија имаат историска шанса да ја определат натамошната иднина на државата и верувам дека ќе ја искористат со тоа што позитивно ќе се ...
сите 119 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Доколку се стремите кон бизнис напредок, ќе морате да бидете послушни и без прашања да ги усвојувате одлуките за авторитет декретите на ...
сите 50 | | | веќе видена

Ако правите колач со сода бикарбона, важно е да го знаете ова. Во колачот никако не ставајте многу сода, затоа што тогаш ќе има темна боја и непријатен мирис. ...
сите 140 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со претседател на словенечкиот Државен збор на Дејан Жидан ги истакна исклучително високите пријателски односи со ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ибра му порача на Блан: Тебе мисица, а за мене обични новинари…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: