И Џастин доби покана за Балот на маринците

Минатата недела актерката Мила Кунис - доби необичен повик за состанок. Маринецот Скот Мур, за неа сними YouTube - видео и ја покани на балот кој ќе се одржи на 30 декември во Вашингтон. Колегата на Мила и нејзин филмски партнер во летниот хит „Пријатели со привилегии“ - Џастин Тимберлејк - за време на едно заедничко интервју ја охрабри Мила да ја прифати понудата на маринецот. „Направи го тоа за својата земја“, и рече Џастин. И ОК, Мила го усреќи маринецот и се согласи да го придружува на балот. Но, сега и Џастин се наоѓа во слична ситуација. Вчера - наредничката Келси Де Сеинтс - го употереби штосот на својот колега и преку YouTube-видео го замоли Џастин да биде нејзин партнер на истиот бал во Вашингтон. Сега нема мрдање - Џастин ќе мора да го послуша сопствениот совет и да „го направи тоа за својата земја“. Па, по се изгледа дека пријателите со бенефиции - ќе мораат да излезат на двоен состанок со своите маринци.
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Џастин доби покана за Балот на маринците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: