Професрока донираше бубгрег на својата ученичка


ВИДЕО: Професрока донираше бубгрег на својата ученичка Професрока по физичко воспитување од Колорадо Џен Скали на една од своите ученички и стана поверќе од ментор и учител. Таа минатата недела и го донираше својот бубрег. Идентитетот на девојката нема да биде откриен, но Скали раскажа дека и таа го носи истото име како и нејзината омилена тетка која починала од рак. Кога слушнала дека девојката има здравствени проблеми и оти и е неопходен бубрег, открила дека таа е совршениот донор и сите нешта одлично се совпаднале. „Додека ми говорепе што се случува, сосем јасно можев да го слушнам гласот кој ми порачуваше: Ти ќе и го дадеш бубрегот“, вели професорката. Трансплантацијата била извршена минатата нмедела, па оваа фантастична професорка је очекуваат околу три недели заздравување.
| | веќе видена | слични

Џен не сакала да го открие идентитетот на ученичката на која минатата недела и донирала бубрег. Таа изјавила дека ученичката се вика исто како и нејзината омилена тетка, која починала од рак. „Додека ученичката ми зборуваше со какви проблеми се соочува, слушнав глас кој ми велеше – ти ќе и дадеш бубрег“, изјавила професорката која е на боледување по операцијата.
| | веќе видена | слични

На часот по хемија професорката извела мал експеримент над една ученичка и при таа прилика им покажала како настанува филмската крв. Учителка во Русија им објаснила на учениците како настанува филмската крв, и ова е дефинитивно лекцијата што вечно ќе ја памтат. Учителката на ученичката најпрво и ја намачката раката со течност, истото го направила и со ножот. Потоа со ножот започнала да ги сече вените на девојчето по што крвта се разлеала низ училницата. Учениците не можеле да веруваат што се случува, но професорката само ја избришала раката на девојката и покажала дека тоа била лажна крв која настанала по пат на хемиска реакција. Погледнете го видеото:
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 377 | | | веќе видена

На социјалните мрежи вечерва се појавија коментари од фановите на музичарот кој загина со Шабан Шаулиќ, Мирсад Кериќ, кој овие денови беше заборавен од ...
сите 270 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 192 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 25 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Професрока донираше бубгрег на својата ученичка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: