КУПЕТЕ БИЛЕТ ВО МНТ: Средствата од претставата „Не се клади на Енглези“ ќе одат за лекување на тешко болни девојка и дете

2 копии

Парите од продажбата ќе бидат наменети за лекување на малиот Гоце Марковски кој боледува од тумор на мозокот и на кој му се потребни средства за лекување, како и за 24-годишната Марина Јовановска која има итна потреба од третмани и лекарства во Берлин За девојка и мало дете ќе одат средствата од продадените билети за претставата „Не се клади на Енглези“ што утревечер ќе биде изведена на сцената на Македонскиот народен театар. Парите од продажбата ќе бидат наменети за лекување на малиот Гоце Марковски кој боледува од тумор на мозокот и на кој му се потребни средства за лекување, како и за 24-годишната Марина Јовановска која има итна потреба од третмани и лекарства во Берлин . Таа боледува од nystagmus и rethinopatia pigmentosa sine pigmento, кои се многу ретки болести на очите и доведуваат до слепило и во Македонија не се лекуваат. Подетални информации околу жиро-сметките и банките депоненти, како и отворените телефонски линии за донации, може да се најдат на Фејсбук страната на Македонски народен театар. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонскиот народен театар вечерва со изведбата на претставата „Не се клади на Енглези“ организира хуманитарна акција за лекување две млади лица. Средствата ќе бидат наменети за лекување на малиот Гоце Марковски, кој боледува од тумор на мозокот и на кој му се потребни средства за лекување, како и за 24-годишната Марина Јовановска, која има итна потреба од третмани и лекарства во Берлин. Таа боледува од ретки болести на очите што доведуваат до слепило и кај нас не се лекуваат.Подетални информации околу жиро-сметките и банките-депоненти, како и отворените телефонски линии за донации, може да се најдат на фејсбук-страницата на Македонски народен театар. Билетите се пуштени во продажба на билетарницата во МНТ и преку онлајн-мрежата „Купи карти за сѐ“ по цена од 300 ден.
| | веќе видена | слични

Во 21 часот вечерва во МНТ ќе се одржи театарската пртстава “Не се клади на Енглези”. Претставаа хуманитарно ќе се одигра на големата сцена во Македонскот народен театар. Парите од продажбата на билетите ќе бидат наменети за лекување на малиот Гоце Марковски кој боледува од тумор на мозокот и на кој му се потребни средства за лекување, како и на 24 годишната Марина Јовановска која има итна потреба од третмани и лекарства во Берлин. Марина боледува од nystagmus и rethinopatia pigmentosa sine pigmento, кои се многу ретки болести на очите и доведуваат до слепило и во Македонија не се лекуваат. Билетите се пуштени во продажба на билетарницата во МНТ и преку online мрежата „Купи карти за се“ по цена од 300 ден.
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечер, во 20 часот, во Македонскиот народен театар ќе се одржи хуманитарна претстава во изведба на танцово и аеробик студио „Ребис“. Концертот е за 21-годишниот Никола Колев, кој боледува од карцином на меко и сврзно ткиво. Поддршка на настанот е и Паркинзи на општина Центар, и со секој купен билет се донираат пари за младиот Никола. Ќе биде изведена претставата „Генерација ИКС” . Кореодрама која зборува за детството во 21 век. Какво влијание на децата има напредокот на технологијата, модата, интернетот, кои им се идоли и какви информации допираат до нив. Цената на билетите е 250 денари и можат да се купат на билетарницата на МНТ. Средствата од продадените билети ќе му бидат предадени на Никола за специјалистичките прегледи кои му се неопходни и за лекување во странство. (Макфакс) Loading...
| | веќе видена | слични
5 копии

По повод 25 годишнината од постоењето на едно од најстарите танцови и аеробик студија - Ребис со поддршка на ЈП Паркинзи на општина Центар организира хуманитарна претстава концерт за 21-годишниот Никола Колев кој боледува од карцином на меко и сврзно ткиво. „Генерација ИКС" е претстава/ кореодрама која зборува за детството во 21 век. Какво влијание на децата има напредокот на технологијата, модата, интернетот, кои им се идоли и какви информации допираат до нив. Целта на претставата е да постави прашање и понуди одговор. Претставата е од едукативен карактер, како за децата така и за возрасните. Ребис ги поканува сите хумани граѓани вечер во 20 часот да дојдат на овој хуманитарен настан во Македонскиот народен театар, и со секој купен билет да донираат за младиот Никола. Цената на билетите е 250 денари и можат да се купат на билетарницата на МНТ. Средставата од продадените билети ќе му бидат предадени на Никола за специјалистичките прегледи кои му се неопходни и лекување во странство.
| | веќе видена | слични

За лекување на девојка и мало дете ќе се пренаменат парите од продадените билети за претставата „Не се клади на Енглези“ што утревечер, на 21 јуни ќе биде изведена на сцената на Македонскиот народен театар (МНТ), информираат од Националниот театар. Парите од продажбата ќе бидат наменети за лекување на малиот Гоце Марковски кој боледува од тумор на мозокот и на кој му се потребни средства за лекување, како и за 24-годишната Марина Јовановска која има итна потреба од третмани и лекарства во Берлин. Таа боледува од nystagmus и rethinopatia pigmentosa sine pigmento, кои се многу ретки болести на очите и доведуваат до слепило и во Македонија не се лекуваат. Подетални информации околу жиро-сметките и банките депоненти, како и отворените телефонски линии за донации, може да се најдат на Фејсбук страната на Македонски народен театар. Билетите се пуштени во продажба на билетарницата во МНТ и преку online мрежата „Купи карти за се“ по цена од 300 ден. Отворени телефонски линии за донации: 075 143 485 / 077 143 485 / ...
| | веќе видена | слични

Претставата "Не се клади на Енглези" на 21. јуни во 21 часот, хуманитарно ќе се одигра на големата сцена во МНТ, а собраните средства ќе бидат донирани за лекување на малиот Гоце Марковски, кој боледува од тумор на мозокот, и на кој му се потребни средства за лекување. Средствата ќе се донираат и за 24-годишната Марина Јовановска која има итна потреба од третмани и лекарства во Берлин, Германија. Марина боледува од nystagmus и rethinopatia pigmentosa sine pigmento, кои се многу ретки болести на очите кои доведуваат до слепило, и за жал во Република Македонија не се лекуваат. Поради таа причина, во МНТ со изведбата на хит претставата "Не се клади на Енглези" се организира хуманитарна акција како би се помогнало да се спасат овие два млади животи, за нивно успешно лекување и опоравување. Сите подетални информации околу жиро сметките и банките депоненти, како и отворените телефонски линии за донации, се објавени на Facebook страната на Македонски народен театар. Билетите се пуштени во продажба на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 317 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури. Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм Минатиот ...
сите 212 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КУПЕТЕ БИЛЕТ ВО МНТ: Средствата од претставата „Не се клади на Енглези“ ќе одат за лекување на тешко болни девојка и дете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: