Хуманитарен настан за помош на Славица Димитрова

8 копии

Се пролонгира рокот кој фирмата на Сеад Кочан - „Трансмет“ треба да го доврши објектот каде ќе се наоѓа општинската зграда. 31 октомври е датумот за рокот кој ...
| | веќе видена | слични

Нов рок за довршување на општинската зграда доби фирмата „Трансмет чиј сопственик е Сеад Кочан. Рокот е 31 октомври годинава а дали тоа ќе се случи со оглед на ...
| | веќе видена | слични

Општина Ѓорче Петров му даде нов рок на „Трансмет“, фирмата на бизнисменот Сеад Кочан, која во рамки на деловниот центар Емпoрио во оваа населба, ја гради и ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 285 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 61 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Намалувањето на загадувањето на воздухот од в година ќе биде стратешки приоритет на Владата. „На седницата што се одржа вчера беше разгледан и усвоен предлог ...
сите 233 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хуманитарен настан за помош на Славица Димитрова

Од:
До кого (е-маил):
Порака: