Хуманитарен концерт за спас на Момо Николовски

2 копии
3 копии
5 копии
4 копии

Почитувани колеги и фб пријатели! Мобилниот оператор „ВИП“ и мобилниот оператор „Телеком“ доделија донациски мобилни броеви на кои може да се донира за Момо ...
| | веќе видена | слични

Веќе една седмица во јавноста се споделува апелот за помош за познатиот фолк пејач Момо Николоски (61), кому му е потребно лекување во странство. Веста дека на ...
| | веќе видена | слични

Откако пред десетина дена беше објавено дека фолк-пејачот Момо Николоски боледува од рак на желудникот, неговата сопруга Валбурга Батева-Николоска постојано ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Валбурга Батева, сопругата на пејачот Момо Николовски, со емотивно обраќање на социјалните мрежи повторно побара помош за докажаниот фолк-уметник кој е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американската војска достави повеќе тони хуманитарна помош во колумбискиот град Кукута на границата со Венецуела. Помошта би требало да ја дистрибуираат ...
сите 94 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 250 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Грчкото собрание денес треба да гласа за протоколот за пристапување на Македонија во НАТО откако вчера доби зелено светло на Комитетот за надвореша политика и ...
сите 122 | | | веќе видена

Експертот за уставно право и професор на правниот факултет „Јустинијан Први“ Гордана Силјановска Давкова и официјално е кандидатот со кој ВМРО ДПМНЕ како ...
сите 104 | | | веќе видена

Во моментов, во Градската општа болница „8-ми Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти. Тројца од нив се наоѓаат во критична состојба, додека пак останатите ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хуманитарен концерт за спас на Момо Николовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: