Хуманоста постои, Игор заминува на лекување во Турција


6 копии
4 копии

Со помош на анонимен хуман граѓанин на 14 годишниот Игор Геленчев од Богданци кој боледува од тумор на мозокот ќе му биде направена неопходната операција во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До крајот на годинава ќе се знае како ќе функционира Фондот за лекување на децата во странство, што беше едно од предизборните ветувања на СДСМ. Државниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 158 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ продолжува со криминалното и расипничко работење. Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на ...
сите 194 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 222 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 170 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк“ и откако полицијата наиде на затворена ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хуманоста постои, Игор заминува на лекување во Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: