Полицаец од Тексас стана херој во САД

3 копии

Полицијата кон крајот на минатиот месец објави видео од безбедносните камери на кое се гледа како маж со БМВ намерно удара во сообраќаен полицаец. На снимката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синоќа околу 20 часот во ОУ „Јован Поповиќ“, повеќе матуранти нападнале полицаец, пренесуваат српските медиуми. Полицаецот имал хематоми на главата и расцепена ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 149 | | | веќе видена

Иран денеска соопшти дека нема да им го пролонгира рокот по 8 јули на европските сили за спасување на нуклеарниот договор.Портпаролот на иранската Организација ...
сите 216 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 29 | | | веќе видена

Пејачот и композитор Димитар Андоновски, освои две награди за музика на 54. издание на македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Тој ...
сите 48 | | | веќе видена

За две години многу работи се променија во нашата земја. Од заробена држава станавме светол, блескав пример во регионот. Од уназадување повторно одиме напред. ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицаец од Тексас стана херој во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: