Даниел Рикардо е победник на Големата награда на Монако


Австралиецот по освоената пол позиција во саботните квалификации, сосема заслужено дојде до втората победа оваа сезона, водејќи од почетокот до крајот на ...
| | веќе видена | слични

Возачите на еминентниот Формула 1 тим Ред Бул - Макс Верстапен и Даниел Рикардо, направија нова емисија „На софата“ пред Гран-прито на Монако. Верстапен како ...
| | веќе видена | слични

Луис Хамилтон признава дека би заспал на каучот да ја гледал Монако ГП трката дома, додека Фернандо Алонсо ја прогласи неделната трка за „најдосадна во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 233 | | | веќе видена

Оваа 2019 година ќе биде година на метеоролошкиот феномен ЕЛ НИЊО кој условува повисоки температури на воздухот но и почести временски непогоди. Во најголем ...
сите 162 | | | веќе видена

На денешната седница ДИК ги разгледала листите за Претседател на Република Северна Македонија од кандидатите Пендаровски, Силјановска – Давкова и Река, ...
сите 154 | | | веќе видена

Идентификувани се сите 50 жртви од терористичкиот напад на двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, соопшти полицијата. Од пописот на жртвите може да се ...
сите 199 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 80 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека казнени мерки наметнати врз царинските давачки на Кина можат да останат на сила подолг период, не ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Даниел Рикардо е победник на Големата награда на Монако

Од:
До кого (е-маил):
Порака: