Хуго Чавез успешно опериран во Куба

Венецуелскиот претседател Хуго Чавез е успешно опериран во Куба поради компликации предизвикани од претходна повреда на коленото и ќе остане да се опоравува уште некое време во оваа земја Шефот на венецуелската дипломатија, Николас Мадуро, за кубанската ТВ станица VTV, чија програма се емитува и во Каракас, изјавил дека претседателот Чавез успешно се опоравува од повредата на коленото, но дека во меѓувреме имал компликации предизвикани од бактериска инфекција. Тој додал дека кубанските лекари успешно го оперирале 56 - годишниот Чавез и дека тој се опоравува од хируршка интервенција со членовите на своето семејство и дел од владиниот тим. Венецуелскиот претседател би требало за неколку дена да се врати во земјата, додава Мадуро.
| | веќе видена | слични

Останато

23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од живот 36 годишниот Алил Бекир. Тоска е млад полицаец во Битола вработен пред ...
сите 157 | | | веќе видена

Ако се прочита целиот говор на Христијан Мицкоски, па дури и ако се анализираат и неговите претходни говори и обраќања на оваа тема, јасно е дека на долго и на ...
сите 290 | | | веќе видена

Подносителите на иницијативата за оспорување на одлуката за распишување на референдумот, Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот македонски ...
сите 191 | | | веќе видена

Претседателот Иванов ги демантираше шпекулациите на Дојче Веле, Либертас.мк и други провладини медиуми кои вчера “забележаа” промена во ставот на шефот на ...
сите 150 | | | веќе видена

На денешното рочиште за собраниските настани од 27 април минатата година сведочеше Сашко Коцевски, вработен во Собранието задолжен за електронскиот систем. ...
сите 8 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хуго Чавез успешно опериран во Куба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: