Huawei го претстави моќниот Kirin 710 за средна класа

Новиот мобилен чипсет на Huawei – Kirin 710, е наменет за средна класа на смартфони, кој му е ривал на Qualcomm Snapdragon 710 . Kirin 710 има за 75% подобри перформанси во споредба со Kirin 659, додека повеќе јадрените перформанси се за 68% повисоки. Според техничките спецификации Kirin 710 има 8 јадра: четири јадра Cortex-A73 со 2.2GHz и четири јадра Cortex-A53 со 1.7GHz. Новиот чипсет на Kirin има ARM Mali G6 GPU графички процесор, кој е за 1.3 пати побрз од Kirin 659 и за 1 пат енергетски поефикасен.
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 152 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 90 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 181 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ во неделата оствари еден од најголемите успеси во својата кариера, бидејќи успеа да добие драматичен меч против миленикот на публиката во Лондон, ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Huawei го претстави моќниот Kirin 710 за средна класа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: