На „Хуавеј“ ќе му треба повеќе време да стане најголем производител на паметни телефони


2 копии

На кинескиот телекомуникациски гигант Хуавеј ќе му треба повеќе време да стане најголем производител на паметни телефони во светот што е цел што првично ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Компанијата Фејсбук потврди дека нивната апликација нема да ја прединсталира на новите апарати на Хуавеј. Кинеската компанија Хуавеј е под американски санкции, ...
| | веќе видена | слични

Како резултат на трговската војна помеѓу Пекинг и Вашингтон, од Фејсбук забранија нивната апликација да биде инсталирана на новите Хуавеи смартфони, и со тоа ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин изјавил дека напорите САД да ја наметнат својата доминација над другите земји и да ја истуркаат компанијата „Хуавеи“ од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Русија, Владимир Путин, застана во одбрана на технолошкиот гигант Хуавеј, потенцирајќи дека политиката која ја води САД може да доведе не само ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Забраната за Хуавеј и кинескиот производител на опрема ЗТЕ од европската 5Г телекомуникациска мрежа би ги чинеле мобилните оператори во ЕУ до 55 милијарди ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Рускиот претседател Владимир Путин ги предупреди САД да не употрбуваат сила против Иран, бидејќи, како што рекол, тоа би имало катастрофални последици. – ...
сите 284 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 184 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 78 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 15 | | | веќе видена

Пратеникот Антонио Милошоски прашува „Дали тоа и хрватската министерка за надворешни работи, Марија Пејчиновиќ Буриќ шири лажни вести дека неколку ЕУ-земји се ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На „Хуавеј“ ќе му треба повеќе време да стане најголем производител на паметни телефони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: