HTC U11 рекламата забранета во Англија поради лажно рекламирање

HTC повторно е во центарот на вниманието, но за жал, поради погрешни причини... Иако многумина веруваат дека секој публицитет е добар публицитет, лажното рекламирање кон вашите корисници дефинитивно ќе му наштети на бизнисот. Имено, комапнијата го промовира HTC U11 во Англија уште од претходната година. Главна ѕвезда на рекламата е Tom Daley, кој го користи телефонот за сликање во базен. Истотака, рекламата покажува како Daley го користи HTC U11 како што излегува од базенот. За жал, многумина сметаат дека HTC лажно го рекламира U11, што предизвика рекламата целосно да биде повлечена од Англија. Причината позади одлуката е едноставна: самите инструкции кои доаѓаат со телефонот препорачуваат да не го користите во вода.
| | веќе видена | слични

Благодарение на фотографијата која се појави, ги запознавме речиси сите спецификации на новиот смартоф на HTC, U12 Plus. Да погледнеме:. Според фотографијата, HTC U12+ ќе доаѓа со Snapdragon 845 под хаубата, придружен од 8GB RAM и 128GB меморија. На предната страна се наоѓа 5.5 инчен QHD LCD дисплеј, а главната камера ќе биде од 12 мегапиксели. Од останатите карактеристики, нуди безжично полнење, водоотпорност, две селфи камери од 8 мегапиксели и, нормално, скенер за отпечатоци. Иако сеуште го немаме официјалниот датум на неговото претставување, U12 Plus го очекуваме набрзо.
| | веќе видена | слични

Останато

,,Пчелите се живи. Ми олесни кога гио видов сателитските снимки , на кои се гледа дека три кошници не се изгорени.” , вели пчеларот Николас Гант. Тој објаснува ...
сите 810 | | | веќе видена

Не стивнува ширењето на морбилите меѓу населението. Прогласена е епидемија на целата територија на земјава, а бројката на заболени е во постојан пораст. Според ...
сите 174 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 103 | | | веќе видена

Според обвинителството , вакви извици можеле да се чујат повече пати во текот на 23 неделниот непрекинат протест . Полицискиот синдикат излезе со остра осуда. ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

HTC U11 рекламата забранета во Англија поради лажно рекламирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: