HTC One S пристигна во Македонија преку Vip оператор. Достапен е и HTC One V

И последниот член од најновата One фамилија на HTC пристигна во Македонија. HTC One S е средното дете, класа подоле од предводникот One X , а за нијанса подобар од One V . Како и останатите, доаѓа со најновиот Android 4.0 – Ice Cream Sandwich и моментално е најтенкиот HTC уред. Има метална керамичко-обложена / галванизирана шасија, која во внатрешноста крие двојадрен процесор од четвртата генерација на Qualcomm Snapdragon чипсетите подржана со посебен HTC ImageChip процесор за камерата. Исто така тука е и најновиот HTC Sense 4.0 кориснички интерфејс. HTC One S има пак недостаток од слот за мемориска картичка и пристап до батеријата. Има 16GB мемориски простор, што во денешни услови е доволно, па неможноста да се користат мемориски картички и не е така критична. Екранот е Super AMOLED со qHD резолуција од 540х960 пиксели и големина од 4.3 инчи, додека камерата е иста како на One X - 8 MP (3264×2448 пиксели). Во новата One серија, приоритет на HTC се перформансите на камерата, па така сите од новите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што ...
сите 157 | | | веќе видена

„Јас го извадив пиштолот и кажав – полиција, за да не пристапуваат кон личноста која ја заштитувам“, рече директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Сашо ...
сите 209 | | | веќе видена

Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво месо“ ...
сите 87 | | | веќе видена

„За мене е неверојатно што сум тука. Имам 80 години и уште продолжувам да работам. За мене е важна работата, со неа живеам во многу животи”, рече филмската ...
сите 96 | | | веќе видена

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе биде следната ѕвезда која ќе пристигне во Торино. Познато е дека ...
сите 242 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 38 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

HTC One S пристигна во Македонија преку Vip оператор. Достапен е и HTC One V

Од:
До кого (е-маил):
Порака: