Хрватскиот претседател на операција на окото

Хрватскиот претседател на операција на окото Хрватскиот претседател Иво Јосиповиќ деновиве ќе се подвргне на операција на окото, односно на очниот капак кој му останал забележително спуштен по вирусно воспаление пред околу две години. Тогаш Јосиповиќ имал силно воспаление што било лекувано долго, но отокот на очниот капак не се повлекол, пишуваат хрватските весници. Воспалението, за среќа не оставило никакви проблеми кога станува збор за видот, но е непријатно во естетска смисла. Поради тоа Јосиповиќ се решил конечно да го отстрани естетскиот проблем и тоа во година кога го чека напорна кампања за реизбор на претседателската функција. Проблемот со очниот капак настанал поради таканаречена ломфостаза, односно лимфата во капакот нема добар проток па се собира масно ткиво, поради што капаците се постојано отечени, за што не помагаат ниту капки, ниту облоги. Поради силното воспаление, еден очен мускул е повеќе олабавен, што кај хрватскиот претседател било случај на десното око и пред болеста, која само ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Иако не преставува закана по Русија, влезот на Македонија во Алијансата и ЕУ заедницата ќе помогне да се стабилизира историски немирниот дел на Европа, напиша ...
сите 226 | | | веќе видена

Со сведочењето на Сашо Тасевски вечерва во 23 часот заврши целодневното рочиште за настаните во Собранието за 27 април минатата година. Судијката Добрила ...
сите 207 | | | веќе видена

Грчкиот весник „Екатимерини" открива дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција ја сменила изјавата на премиерот Зоран ...
сите 118 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 170 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватскиот претседател на операција на окото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: