Се активира нов вулкан во Јапонија – во тек е евакуација

Центарот за управување со кризи на Република Македонија соопшти дека вечерва лице од палнинарско друштво пријавило дека на Кораб, на местото викано Кобилино ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јапонската метеоролошка служба ги повика жителите на островот Кучинерабу да се евакуираат, по зголемената опасност за ерупција на вулканот Шиндаке. Како што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поради зголемената опасност од вулкански ерупции на јапонскиот остров Кучиноерабу, 150. жители на овој остров почнаа да се подготвуваат за евакуација. Како што ...
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 219 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се активира нов вулкан во Јапонија – во тек е евакуација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: