Ова никогаш не се случило, сибирскиот студ го замрзна Јадранско море - глетката неверојатна

2 копии

Сибирски студ, снег и силен ветер го замрзнаа морето во Хрватска. Фотографиите од оваа неверојатна глетка се објавени на Фејсбук страницата Истра Мет. Сибирски студ, снег и силен ветер го замрзнаа морето во Хрватска. Фотографиите од оваа неверојатна глетка се објавени на Фејсбук страницата Истра Мет.Интересни глетки пристигнуваат и од Загреб од каде во 10 часот синоќа биле измерени -9 степени Целзиусови, но со оглед на силниот ветер, чувството на студ е поголемо.Најголем студ во оваа земја се очекува денеска.Како што јавуваат тамошните медиуми, во Горски Котор наврнало 3 метри снег.Погледнете:
| | веќе видена | слични

Минусни температури во Хрватса, а снегот, ветерот и студот создаваат големи проблеми во сообраќајот. Фотографите на Pixsell забележале неколку спектакуларни глетки ширум Хрватска: ____________________________________________________________________________
| | веќе видена | слични

Сибирскиот студ замрзна дел од Јадранот. Цела Истра и Кварнер се на температури од -3 до -5 степени. Морето е замрзнато кај Пореч, но и кај други градови. Во Загреб во 10 часот се измерени -9 степени. Градот Шибеник донесе одлука да ја прекине наставата во училиштата. Related
| | веќе видена | слични

Останато

На Политичкото Собрание на Европската Народна Партија денес во Брисел. Со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски активно учествуваме во работата на ЕПП ...
сите 120 | | | веќе видена

Дипломатските тензии меѓу Турција и Австралија, иницирани од коментарот на турскиот претседател на нападот на Нов Зеланд се смируваат откако Анкара соопшти ...
сите 201 | | | веќе видена

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 191 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 218 | | | веќе видена

Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен североисточен ветер. Дневната температура ...
сите 165 | | | веќе видена

Работната група на опозицијата денеска треба до владината работна група да ги поднесе своите амандмани на Предлог законот за јавно обвинителство со кој се ...
сите 167 | | | веќе видена

„Интеграциите и прогресот се нераскинливо поврзани процеси.Не може да постои Македонија напредна, богата и просперитетна ако небиде интегрирана.Затоа клучната ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова никогаш не се случило, сибирскиот студ го замрзна Јадранско море - глетката неверојатна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: