Талентираниот Костески се договори со ППД Загреб

Младинскиот репрезентативен ракометар од РК Струга, Ненад Костески, прелета во трансфер директно до РК Загреб. Очигледно дека залагањето и неговиот придонес во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на десничарската партија и досегашен вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе поднел тужба против три лица, откако падна во замка со снимениот разговор на ...
сите 222 | | | веќе видена

Место Собранието уште веднаш да се повика на Уставот и задачата што му ја дава, опозицијата и власта се подготвуваат за маратонски седници, како на Комисијата ...
сите 348 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски, неговата сопруга и синот се уште живеат во станот во скопската населба Автокоманда, бидејќи „Вила Македонија“ не е ...
сите 228 | | | веќе видена

Данкан Лоренс, холандскиот претставник на овогодишната „Евровизија“, допрел до срцата на милионите луѓе што го следат овој натпревар и иако многумина ја ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Талентираниот Костески се договори со ППД Загреб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: