Хрват брутално ја убил девојката

5 копии
2 копии

Четириесет и пет годишниот Ивица Антуновиќ од Горњи Петровиќ, во Босна и Херцеговина, со нож ги убил двајцата свои први соседи, а после крвавиот поход избегал. ...
| | веќе видена | слични

Кога во 2017-та година неговата сопруга му рекла да се врати назад во Хрватска, тој зел кујнски нож и ја убил на сред улица. Убодите биле толку силни, така што ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 164 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 190 | | | веќе видена

Да се формира независно тело кое ќе ја расчисти најновата афера со прислушувањето на обвинителите – бара опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ предлага таквото тело да биде ...
сите 323 | | | веќе видена

Република Македонија не била во поголема правна провалија од осамостојувањето до денес. Црнилото во кое е втурната државата резултира со Кацарска судство и ...
сите 239 | | | веќе видена

Еден француски пар, веројатно воден од паролата “водете љубов а не војна“, дал свој “допринес“ на протестите против францускиот претседател Емануел Макрон и ...
сите 200 | | | веќе видена

Огромен дел од вработените во Клиничкиот Центар во Скопје денес излегоа на протест по одлуката на градоначалникот Петре Шилегов, за зголемување на цените за ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрват брутално ја убил девојката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: