Хроника - Со нож ранет охриѓанец

Едно лице е повредено со нож во масовната тепачка која вчера утро, околу четири часот, се случила на паркингот пред спортската сала во Охрид, пренесе агенцијата „Инпрес“. Во тепачката учествувале 15 млади лица, кои претходно биле во клуб. Тепачката почнала кога заминувале со автомобилите на големиот паркинг пред спортската сала „Билјанини извори“. Едно лице било повредено со нож и веднаш било пренесено во Општата болница во Охрид, со возило на Итна медицинска помош.
| | веќе видена | слични

Останато

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 320 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 118 | | | веќе видена

Пејачот Шабан Шаулиќ ќе биде закопан во петок, на 22-ри февруари, во алејата на заслужни граѓани на Новите гробишта во Белград, пренесуваат српските медиуми. ...
сите 194 | | | веќе видена

Состојбата со безбедноста во сообраќајот е катастрофална. Граѓаните секојдневно гинат додека на Спасовски и Заев прв приоритет им е доделувањето на ...
сите 208 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 107 | | | веќе видена

Против петмина осомничени за „крвавиот четврток“, Основното јавно обвинителство поведе истражна постапка, а меѓу нив е и поранешниот премиер, Никола Груевски. ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хроника - Со нож ранет охриѓанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: