Хроника - Си ја тепал мајката

Штипјанка побарала полициска помош откако нејзиниот 15-годишен син ја истепал и и нанел тешки повреди. Четириесет и седумгодишната штипјанка пријавила дека цел ден во саботата физички и психички била малтретирана од нејзиниот син. Тој ја удирал мајка си со раце и со тврди предмети, нанесувајќи и тешки повреди по целото тело. Кога малолетникот бил повикан во присуство на неговата мајка на разговор во штипската полиција, се обидел да ги нападне и полицајците, по што го искористил нивното невнимание и избегал. По насилниот штипјанец полицијата почнала потрага.
| | веќе видена | слични

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Вардар ја продолжи победничката серија во СЕХА Газпром лигата со триумфот над Стеауа Букурешт, 27-21 (15-11), истовремено поставувајќи нов клупски рекорд. ...
сите 122 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хроника - Си ја тепал мајката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: