Хроника - Приведени тројца бегалци од правдата

Крадецот Исмаил Б. од скопското село Чифлик, кој се барал по наредба поради издржување казна затвор во траење од 14 месеци за кражба и за фалсификување исправа, вчера е уапсен близу Тетово. Во Тетово полицијата ја уапсила и Јаница Ј., која требала одамна да одлежи седум години затвор, но и таа како и Исмаил Б. била во бегство. Покрај нив, скопските „алфи“ во близина на булеварот Александар Македонски во Скопје го уапсиле и Ерџан Р. од Прилеп, познат сторител на кривични дела и баран за издржување затворска казна во траење од девет години. Завчера, пак, скопската полиција го уапсила Аднан Ј., кој се барал да одлежи 36 години затвор во КПУ „Идризово“.
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хроника - Приведени тројца бегалци од правдата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: