Хроника - Полицијата не знае кадесе трите исчезнати деца

Поминаа петнаесет месеци откако исчезнаа три деца од Скопско и од Кумановско, за кои ниту полицијата ниту нивните фамилии немаат никаков абер. Иако полицијата за пронаоѓање на сите три деца побара помош и од Интерпол, истрагата се уште нема никаков конкретен ефект. На 19 март, пред една година во скопското село Средно Коњари во близина на местото Јелдзе исчезна Митат Ибраими, кој имаше само осум години. Тој на себе носел горна зелена тренерка, сини фармерки и кафени чизми. За него се претпоставуваше дека паднал во реката Пчиња, но и покрај нуркачите што го пребаруваа коритото телото на малиот Митат не беше пронајдено. На 27 истиот месец, од кумановската населба Средорек исчезна и Дани Мемеди, кој тогаш имаше пет години и кој последен пат бил виден како на себе носи бели панталони и шарена блуза. И за него постоеше сомнеж дека се удавил. На 12 следниот месец од истата населба во Куманово се губи и неговата врсничка Мирсада Хелдовиќ, која била облечена во црвена блуза, сини фармерки и црни патики. За жал, по ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 403 | | | веќе видена

Тоа што Христијан Мицкоски се обидува да го претстави носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски уште еднаш потврдува: Антизападниот Христијан Мицкоски ...
сите 205 | | | веќе видена

Точно една недела откако поранешниот премиер Никола Груевски објави дека е во Будимпешта, македонското министерство за правда во Унгарија го испрати барањето ...
сите 298 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 46 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 41 | | | веќе видена

Шефот на кабинетот на унгарскиот премиер Виктор Орбан, Гергели Гулаш, вели дека треба да се земат предвид и условите во македонските затвори, како и ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хроника - Полицијата не знае кадесе трите исчезнати деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: