Хроника - Пијан дедо ја претепал бабата со сукало

Пијан шеесетгодишен жител на скопското село Горно Лисиче крвнички ја претепал сопругата со сукало, нанесувајќи и тешки повреди по главата и по телото. Повредената жена е задржана на лекување во болница, а полицијата го уапсила насилниот сопруг, за кој велат дека од поодамна им бил познат бидејќи неколку пати го апселе за кражби. Вчера полицијата поднесе кривична пријава за насилниот Т.С. за извршено кривично дело нанесување телесна повреда. Жртвата изјавила дека во саботата пред полноќ, во семејната куќа, без повод и причина ја навредувал, а потоа со сукало ја нападнал, нанесувајќи и повреди по главата и по телото. Потоа влегол во кујната, од каде што се вратил со нож заканувајќи и се дека ќе ја убие, но таа успеала да избега во спалната соба, каде што се заклучила и останала цела ноќ. Следниот ден, кога сопругот заминал на нива, жената по телефон ја алармирала полицијата. Околу 18 часот, под дејство на алкохол, се вратил дома и повторно почнал да ја навредува сопругата. Таа повторно избегала во спалната ...
| | веќе видена | слични

Опијанет кумановец крвнички ја претепал сопругата во семејниот дом во Куманово, а потоа со нож и се заканувал дека ќе ја убие. Исплашена за својот живот, жената молчела додека сопругот со ножот шетал низ станот, викал, а, како што изјавила подоцна жртвата, сето тоа било резултат за банална расправија. Кумановецот има 40 години. Неговата сопруга е пет години помлада. Дента, изјавиле соседите што ја слушале семејната драма, З.Г. дошол дома пијан. Тие тврделе дека додека се качувал дома се нишал, губејќи рамнотежа. Штом ја отворил влезната врата и ја видел сопругата, почнал да се расправа со неа. Разгневен почнал да ја тепа со клоци и со тупаници по телото и по главата. Соседите повикале полиција, која го уапсила насилниот сопруг и поднела кривична пријава за сторено кривично дело тешка повреда при семејно насилство. Според статистичките податоци на полицијата, за 2010 година биле пријавени 248 случаи за кривични дела со тешка телесна повреда. За разлика од изминатата година, за 2001 година оваа бројка изнесува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пијан кумановец со клоци и тупаници си ја претепал сопругата. Кумановската полиција поднесе кривична пријава против З.Г. (40) од Куманово за сторено кривично дело телесна повреда при семејно насилство. Според полицијата во мај годинава во Куманово на улицата Иво Лола Рибар" З.Г. под дејство на алкохол по претходна вербална расправија физички ја нападнал неговата сопруга А.Г. (35), удирајќи ја со тупаници и клоци по телото, а потоа со нож и се заканил по нејзиниот живот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Шумски полицаец бил истепан во кумановската населба Бедиње, од страна на 26-годишно момче што пренесувало огревни дрва. На втори, овој месец во населбата Бедиње, Куманово, Б.Ј. додека со товарно возило од марката “форд“ пренесувал огревни дрва од селото Руница, кумановско, бил пресретнат од страна на Шумската полиција, по што му се заканил на еден шумски полицаец, а потоа и физички го нападнал, удирајќи го со тупаници по телото. СВР Куманово поднесе кривична пријава против 26-годишниот кумановец, за сторено кривично дело “напад на службено лице при вршење работи на безбедноста“.
| | веќе видена | слични
2 копии

Пијаниот кумановец по вербална расправија физички ја нападнал својата сопруга, информираат од МВР. Имено, лицето З.Г (40) од Куманово во алкохолизирана состојба најпрво физички ја нападнал својата сопруга А.Г. (35), удирајќи ја со тупаници и клоци, а потоа со нож и’ се заканил дека ќе ја убие. Кумановската полиција поднесе кривична пријава против З.Г за сторено кривично дело “телесна повреда при семејно насилство“.
| | веќе видена | слични

СВР Куманово поднесе кривична пријава против П.А.(53) од Скопје, за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“. Во април годинава, во кумановското село Винце, пријавениот откако го пресретнал П.С.(69) од Скопје, без повод и причина физички го нападнал, удирајќи го со тупаници и клоци по телото, нанесувајќи му тешки телесни повреди односно фрактура на ребра. (Крај)
| | веќе видена | слични

Четириесетгодишниот З.Г. од Куманово заработи кривична пријава за сторено кривично дело „телесна повреда“ извршено при семејно насилство. Во текот на мај годинава, на улицата „Иво Лола Рибар“ во Куманово пријавениот под дејство на алкохол, по претходна вербална расправија физички ја нападнал неговата сопруга А.Г.(35), удирајќи ја со тупаници и клоци по телото, а потоа со нож и се заканил по нејзиниот живот.(Крај)
| | веќе видена | слични

Кривична пријава за напад врз службено лице заработи кумановецот Б.Ј(26) кој на 2. овој месец во кумановската населба Бедиње со тупаници нападнал шумски полицаец. Пријавениот додека со камионот пренесувал огревни дрва од селото Руница бил пресретнат од шумската полиција по што настанала вербална расправија со полицијата која кулминирала со напад врз полицаецот. ПР/ВЃ
| | веќе видена | слични

Полицијата поднесе кривична пријава за кривично дело телесна повреда против четириесетгодишниот кумановец З.Г. кој во мај годинава во алкохолизирана состојба физички ја нападнал жена му. Тој ја удирал со тупаници и клоци по телото, а потоа се заканил дека ќе ја убие со нож.
| | веќе видена | слични

Со сукало и ја скршил главата на сопругата Пијан 60-годишен скопјанец со сукало $ ја скршил главата на сопругата, а потоа зел нож и $ се заканувал дека ќе ја убие. Сопругата, откако успеала да се заклучи во спалната соба, повикала полиција која го привела насилниот сопруг. Од него биле одземени сукалото и ножот кои ги употребил за да ја вразуми сопругата. Врз него било извршено и алкотестирање и било утврдено дека тој има околу три промили алхохол во крвта. Драмата се случувала во домот на Т.С. (60) во селото Горно Лисиче. Завчера околу полноќ, тој, без повод и причина, прво ја навредувал сопругата Н.С. (57) со погрдни зборови, а потоа зел сукало и почнал да ја мава по главата и по телото. Потоа се упатил кон кујната, од каде што се вратил со кујнски нож со кој $ се заканувал дека ќе ја убие, но таа успеала да избега во спалната соба каде што се заклучила и утредента кога сопругот заминал на нива, случајот го пријавила во полиција. Истиот ден околу 18 часот, пијаниот сопруг кога се вратил дома повторно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 163 | | | веќе видена

Скопје, 20 септември 2018 Договорот ги потврдува македонскиот идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка ЗА европска Македонија Разногласието и ...
сите 202 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хроника - Пијан дедо ја претепал бабата со сукало

Од:
До кого (е-маил):
Порака: