Хроника - Паднал од покриви се повредил

Градежен работник е тешко повреден откако паднал од деветметарски покрив во скопската населба Кисела Вода. Завчера, околу 14 часот, 51-годишниот работник од селото Огњанци со колеги менувале ќерамиди на семејната куќа. Во еден момент нагазил на табла која се скршила и од третиот кат паднал во дворот. Поради тешките повреди, веднаш бил пренесен во Ургентниот центар, каде што лекарите констатирале дека има тешки повреди на градите и на левата рака.
| | веќе видена | слични

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 129 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 146 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 213 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 191 | | | веќе видена

Во скопското обвинителство кое ја води предистрагата за трагедијата кај Ласкарци не можат да ги потврдат првичните сознанија што ги објави Алсат – дека засега ...
сите 329 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хроника - Паднал од покриви се повредил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: