Хроника - Најден мртов струмичанец

На планината Беласица, на место викано Широк Дол, бил пронајден човечки труп. По извршениот увид и по почнатата полициска истрага која била надгледувана од истражен судија и од јавен обвинител, било откриено дека машкиот труп бил во фаза на распаѓање. Подоцна, полицијата открила дека станувало збор за 78-годишниот Томислав С. од Струмица, кој е пријавен за исчезнат на 17 мај годинава. По наредба на Истражен судија, предаден е на обдукција.
| | веќе видена | слични

Исчезнат струмичанец пронајден мртов Завчера на планината Беласица, на место викано Широк Дол, во атарот на струмичкото село Муртино бил пронајден човечки труп во фаза на распаѓање. Мртвото тело, околу 6 часот утрото го забележал жител на селото, кој веднаш ја известил полицијата која, заедно со судски екипи извршиле увид. Подоцна била извршена и идентификација врз телото на непознатиот маж и било утврдено дека се работи за Томислав Стојанов (78) од Струмица. Тој од неговото семејство, кое и ја извршило идентификацијата, бил пријавен за исчезнат на 17 мај годинава. (П.А.Л.)
| | веќе видена | слични

Останато

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 160 | | | веќе видена

По двете фатални несреќи и приземјени модели од типот на 737 Макс 8 во целиот свет, Боинг продолжува со производство на проблематичната флота 737 Макс, објави ...
сите 239 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, вчера оствари средба со граѓаните во општина Крива Паланка и разговараше со нив за енормното загадување ...
сите 137 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 227 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена облачност, најавува УХМР за утре. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од западен правец. Прогноза за ...
сите 203 | | | веќе видена

,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
сите 151 | | | веќе видена

Ако победи, упорно ќе работи на промена на Уставот, на почитување на меѓународните стандарди и на воведување меритократија во државната администрација, вели ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хроника - Најден мртов струмичанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: