Хроника - Камион прегази велосипедист

Седумдесет и седумгодишниот битолчанец Димче Бошиновски завчера околу 19 часот, додека се возел на велосипед, бил прегазен од камион во центарот на Битола. Несреќата се случила на раскрсницата од улиците Железничка и Солунска. Дваесет и шестгодишниот возач со камионот удрил во велосипедистот Божиновски, кој починал на местото на несреќата. Полицијата изврши увид за да ги утврди причините за сообраќајната несреќа.
| | веќе видена | слични

Загина велосипедист Димче Божиновски (77) од Битола завчера попладнето загинал во тешка сообраќајна несреќа која се случила на раскрсницата од улиците Железничка, Солунска и 4-ти Ноември. Според информациите на полицијата, несреќата се случила околу 19,00 часот во Битола, кога камион "ман", кој го управувал А.К. (26) од Битола, налетал и удрил во велосипед, управуван од Димче Божиновски. Од ударот и падот на коловозот велосипедистот се здобил со тешки повреди, од кои на пат кон Битолската болница починал. Увид на местото на несреќата извршила полицијата, а потоа телото на загинатиот велосипедист било предадено на обдукција.
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 174 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 56 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

СЈО има одврзани раце до крај да го истера случајот „Империја“, односно по отворената истрага набрзо можат да поднесе и обвинение, бидејќи не им е истечен ...
сите 214 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хроника - Камион прегази велосипедист

Од:
До кого (е-маил):
Порака: