Претепано семејство во сопствената продавница во скопско

На 21.06.2011 година, во 19,00 часот, во продавница „Савин Бор“, во скопското село Ржаничино, две непознати лица откако со ПМВ „Голф“ пристигнале пред продавницата, влегле внатре и извршиле насилство над М.К. (40), неговата сопруга Е.К. (33) и синот Е.К (15), на тој начин што додека плаќале, физички ги нападнале, удирајќи ги со метални шипки по телата, нанесувајќи им телесни повреди, а оштетиле и дел од предметите во објектот, соопштуваат од МВР. Повредните се пренесени за укажување на лекарска помош во Ургентниот центар во Скопје. По преземени мерки од страна на полицијата, откриени се сторителите, Ф.Д. (24) и С.Д. (27), двајцата од с.Ржаничино, кои делото го сториле поради меѓусебно нетрпение и против истите ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.
| | веќе видена | слични

Жител на скопското село ‘Ржаничино, неговата сопруга и малолетниот син се претепани од соседите завчера вечер, додека пазареле во селската продавница. Според полицијата, околу 19 часот во продавницата влегле двајца браќа, кои штом ги виделе соседите со кои повеќе години имале нарушени односи без никаков повод почнале да ги тепаат. Претапаното семејство здобило тешки повреди на екстремитетите, па со возило биле пренесени и задржани на лекување во Ургентниот центар во Скопје. Од МВР вчера изјавија дека по завршување на истрагата против браќата насилници ќе поднесат кривични пријави.
| | веќе видена | слични

Тројца членови на семејство од скопското село ‘Ржаничино биле претепани од двајца соселани завчера во продавница во селото, соопшти МВР. Инцидентот се случил околу 19 часот во продавницата „Савин бор“ каде што пазареле М.К.(40), неговата сопруга Е.К. (33) и синот Е.К. (15). Тогаш со автомобил „голф“ дошле Ф.Д.(24) и С.Д.(27) кои со метални шипки влегле во продавницата и почнале да го удираат М.К., кој во моментот ја плаќал купената стока. Насилниците го удриле неколку пати, а потоа ги нападнале и жената и детето при што оштетиле и дел од инвентарот. Повредните биле пренесени во Ургентниот центар во Скопје, а полицијата ги уапсила тепачите. Двајцата осомничени тврделе дека причина за нападот било меѓусебното нетрпение што подолго време траело меѓу нив.
| | веќе видена | слични

Брачен пар и нивното малолетно дете биле нападнати и претепани со метални прачки од двајца жители на скопското село ’Ржаничино. Инцидентот, според полицијата, се случил поради меѓусебно нетрпение. Повреденото семејство е хоспитализирано во Ургентниот центар во Скопје. Полицијата ги открила двајцата напаѓачи и против нив ќе бидат поднесени пријави. Како што информираат од полицијата, насилството се случило завчера околу 19 часот во продавница во селото. Во еден момент со автомобил „голф“ пред дуќанот пристигнале дваесет и четиригодишниот Ф.Д. и три години постариот С.Д. од истото село. „Тие влегле во продавницата и во моментот додека плаќале, го нападнале семејството со метални прачки, удирајќи ги по телото, при што им нанеле повреди. Двајцата напаѓачи оштетиле и дел од инвентарот“, информираат од полицијата. Според истрагата, причина за насилството биле меѓусебни недоразбирања. (Х.Р.)
| | веќе видена | слични

Скопјанец, неговата сопруга и малолетниот син завршиле во Ургентниот центар откако биле нападнати од две момчиња, соселани, кои ги претепале со метални палки. Инцидентот се случил вчера попладне во нивната продавница во селото. Од скопската полиција информираат дека двајцата напаѓачи Ф.Д. (24) и С.Д. (27) околу 19 часот дошле пред продавницата Савин Бор", сопственост на М.К. (40) и вооружени со палки влегле внатре. Тие почнале да го удираат соселанецот, а кога тој паднал на земја, продолжиле да кршат низ продавницата. Разлулавените насилници потоа се нафрлиле на неговиот петнаесетгодишен син и на сопругата и откако ги претепале, изгбегале. Случајни минувачи кои го забележале инцидентот ги префрлиле повредените во Ургентниот центар, каде што лекарите им ги санирале повредите. Полициски екипи по кратка потрага ги нашле и ги привеле осомничените кои изјавиле дека мотив за нападот биле честите расправии со М.К. Од скопската полиција информираат дека против двајцата приведени ќе бидат поднесени кривични пријави ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачите, додека плаќале, физички ги нападнале, удирајќи ги со метални шипки по телата, нанесувајќи им телесни повреди, а оштетиле и дел од предметите во објектот. Повредните се пренесени за укажување на лекарска помош во Ургентниот центар во Скопје. По преземени мерки од страна на полицијата, откриени се сторителите, Ф.Д. (24) и С.Д. (27), двајцата од селото Ржаничино, кои делото го сториле поради меѓусебно нетрпение и против истите ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.
| | веќе видена | слични

Масовна семејна тепачка се случила синоќа во продавница, во скопското село Ржаничино. Двајца разбојници, на возраст помеѓу 24 и 27 години, со метални шипки ги претепале четириесетгодишниот М.К., неговата сопруга и син додека пазареле во локалната продавница, а притоа напаѓачите оштетиле и дел од инвентарот во дуќанот. Претепаните, со сериозни повреди биле префрлени во Ургентното одделение во Клиничкиот центар во Скопје. Полицијата кратко по насилството, ги пронашла разбојниците кои биле жители на селото, а против нив ќе биде поднесена соодветна кривична пријава. Причина за нападот била меѓусебната нетрпеливост. ПР/ВЃ
| | веќе видена | слични

Двајца жители на Ржаничино претепале тричлено семејство, меѓу кое и малолетно дете, во продавница во селото заради меѓусебно нетрпение. На 21-ви месецов, во 19,00 часот, во продавница “Савин Бор“, во скопското село Ржаничино, две непознати лица откако со автомобил “голф“ пристигнале пред продавницата, влегле внатре и извршиле насилство над М.К. (40), неговата сопруга Е.К. (33) и синот Е.К (15), на тој начин што додека плаќале, физички ги нападнале, удирајќи ги со метални шипки по телата, нанесувајќи им телесни повреди, а оштетиле и дел од предметите во објектот. Повредните се пренесени за укажување на лекарска помош во Ургентниот центар во Скопје. По преземени мерки од страна на полицијата, откриени се сторителите, Ф.Д. (24) и С.Д. (27), двајцата од селото Ржаничино, кои делото го сториле поради меѓусебно нетрпение и против истите ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.
| | веќе видена | слични

Две непознати лица вчера вечер со метални шипки претепале двајца сопружници од Ржаничино и нивниот 15- годишен син. Инцидентот се случил во продавница „Савин Бор“ каде дошле две непознати лица и извршиле насилство врз М.К. (40), неговата сопруга Е.К. (33) и синот Е.К (15), на тој начин што додека плаќале, физички ги нападнале, удирајќи ги со метални шипки по телата, нанесувајќи им телесни повреди, а оштетиле и дел од предметите во објектот. Повредните се пренесени во Ургентниот центар во Скопје, а полицијата ги откри и сторителите. Ф.Д. (24) и С.Д. (27), од с.Ржаничино, кои ги нападнаа сопружниците во полиција изјавиле дека мотив за нападот било меѓусебно нетрпение. Против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, соопшти полицијата.
| | веќе видена | слични

Двајца разбојници доцна синоќа влегле во продавницата „Савин Бор“ во скопското село Р‘жаничино и со метални шипки го претепале целото семејство што било во локалот. Насилниците, на возраст од 24 и 27 години, со автомобил Голф пристигнале пред продавницата „Савин Бор“ и додека семејството плаќало за купената роба со метални шипки почнале да удираат врз 40 – годишниот М.К, неговата сопруга и малолетниот син, информираат од МВР. Освен што го претепале семејството, напаѓачите оштетиле и дел од инвентарот во продавницата, а поради сериозноста на повредите, натепаните биле префрлени во Ургентниот клинички центар. Полицијата веднаш ги пронашла насилниците, инаку жители на селото Р‘жаничино. Тие како причина за нападот навеле дека станувало збор меѓусебно нетрпение. Против нив ќе биде поднесена соодветна кривична пријава./www.kanal5.com.mk
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никола Груевски ќе биде на слобода и викендов. Синоќа до доцните часови, медиумските екипи чекаа пред затворот во Шутка, но екс премиерот не се појави. Во ...
сите 435 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 150 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 174 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 182 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претепано семејство во сопствената продавница во скопско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: