Хроника - Цело семејство истепало двајца провокатори

Двајца браќа од скопската населба Новоселски Пат завршиле во болница бидејќи имале тешки повреди по главите и по телата, откако биле претепани од десетчлено семејство од Скопје. Причината за инцидентот била навредата од браќата што ловеле риба, упатена кон две момчиња од ромското маало крај Лепенец. Од полицијата велат дека браќата рибари во понеделникот околу 19 часот ловеле риба на реката Лепенец. Во еден момент крај нив поминале две деца од ромското маало, а едното од нив туркало 18-брзинец. Тогаш, постариот брат станал и ги запрел децата. Почнал да ги распрашува од каде им е велосипедот, дали го украле и ако го украле од која куќа го зеле. Децата велеле дека велосипедот е нивен, но браќата не запреле, па почнале да ги туркаат децата за да им кажат од каде го украле. Во еден момент децата успеале да избегаат. Половина час подоцна, две возила запреле крај браќата рибари. Од автомобилите излегле 10 машки лица, кои откако се увериле дека тие се насилните рибари почнале со тупаници и со клоци да ги тепаат. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 397 | | | веќе видена

Денес времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат претежно од снег. Во попладневните часови врнежите ќе преминуваат ...
сите 253 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 234 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 275 | | | веќе видена

Албански медиуми кои се повикуваат на полициски извори тврдат дека поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално и тоа во близина на ...
сите 202 | | | веќе видена

„Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува социјална праведност, повеќе пари кај граѓаните и поголема помош за секое ...
сите 232 | | | веќе видена

Капитал - Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото бегство „Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хроника - Цело семејство истепало двајца провокатори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: