Витамин Д- задолжителен дел од вашата исхрана ако сакате здрав и квалитетен живот

Поради своето значење, витаминот Д, во списокот на Светската здравствена организација се вбројува во листата на есенцијални лекови. Него го нема во поголемиот ...
| | веќе видена | слични

 Витаминот Ц е еден од основните витамини кои треба да ги внесуваме во телото на дневно ниво. Овој витамин е неопходен за подобрување на целиот имунолошки ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 455 | | | веќе видена

Европските медиуми ја пренесуваат информацијата на “Дејли Телеграф“ утрово дека британската премиерка, Тереза Меј, ја разгледува можноста за измени на ...
сите 401 | | | веќе видена

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони. ЈП „Македонија пат" апелира на внимателно возење и прилагодување ...
сите 143 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 377 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Витамин Д- задолжителен дел од вашата исхрана ако сакате здрав и квалитетен живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: