HP Converged Infrastructured Event

HP Converged Infrastructured Event На 09.06.2011 во хотелот Александар палас се оддржа конференција на HP по повод radical efficiencies in virtualization with the power of convergence. На почетокот, отварањето на овој настан го направи господинот Franz Scherz, директор во HP за Country Development Group. Предавањата ги започна господинот Ненад Марјановиќ кој посвети голем дел од времето на Cloud computing-от и неговите можности. Некои од поинтересните презентации беа за тоа за што служи облакот и дека луѓето не ги користат вистинските предности на облакот. Всушност, тоа е бизнис систем од побарувања и доставувања кој треба да биде стабилен и доверлив систем за работа. Подоцна се обрати Стефан Плавјански од локалната HP канцеларија во Македонија. Тој збореше за конвергираната инфраструктура и за тоа како функционира целиот тој систем. Истиот е една целина од сервери, мрежа, софтвер за менаџирање, напојување и меморија. Стефан Плавјански направи и кратка презентација на можностите на HP Blade. Господинот ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 426 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 251 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 289 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

HP Converged Infrastructured Event

Од:
До кого (е-маил):
Порака: