HP Converged Infrastructured Event

HP Converged Infrastructured Event На 09.06.2011 во хотелот Александар палас се оддржа конференција на HP по повод radical efficiencies in virtualization with the power of convergence. На почетокот, отварањето на овој настан го направи господинот Franz Scherz, директор во HP за Country Development Group. Предавањата ги започна господинот Ненад Марјановиќ кој посвети голем дел од времето на Cloud computing-от и неговите можности. Некои од поинтересните презентации беа за тоа за што служи облакот и дека луѓето не ги користат вистинските предности на облакот. Всушност, тоа е бизнис систем од побарувања и доставувања кој треба да биде стабилен и доверлив систем за работа. Подоцна се обрати Стефан Плавјански од локалната HP канцеларија во Македонија. Тој збореше за конвергираната инфраструктура и за тоа како функционира целиот тој систем. Истиот е една целина од сервери, мрежа, софтвер за менаџирање, напојување и меморија. Стефан Плавјански направи и кратка презентација на можностите на HP Blade. Господинот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск ги информираше европските пратеници за ситуацијата со Брегзит по минатонеделниот самит на кој лидерите одобрија ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

HP Converged Infrastructured Event

Од:
До кого (е-маил):
Порака: