How It's Made - Новото лого на Новак Џоковиќ (видео)


Креативно двеминутно видео експлике на дизајнерскиот тим кој работеше на новото лого на познатиот тенисер Новак Џоковиќ . Автор на логото е Драгана Џерманович со нејзиниот креативен тим од ПР агенцијата Пепер. Новак Џоковиќ
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 52 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена

Драган Ѓилас ги предводи протестите во Србија против претседателот Александар Вучиќ. Тој бара Вучиќ да си замине од власт, но притоа не сака да има избори ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

How It's Made - Новото лого на Новак Џоковиќ (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: