Прекројување на границите ќе го засили сепаратизмот на Балканот

Евентуалното прекројување на границите меѓу Косово и Србиј а може да се прошири како вирус на Балканот, а тоа нема да донесе ништо добро, коментираат експерти ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
3 копии

Претседателот на партијата Движење за обединување (ЛБ) Ваљон Мурати ги смета за апсурдни тврдењата на бројни косовски политичари дека промената на границата со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Партијата за деморкатско дејствување (ПВД) од Прешевкста Долина, Риза Халими смета дека можното припојување на оваа територија со Косово би ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот албански претседател, Бујар Нишани упати критики на адреса на Владата на премиерот Еди Рама поради „молкот околу идејата на косовскиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот шведски премиер Карл Билт предупредува дека евентуалната размена на територии меѓу Белград и Приштина ќе резултира со исчезнување на Македонија и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американските пилоти имале час до два за едукација за летање со новиот боинг 737 мах 8 , кој во последната половина година учествуваше во две авионски несреќи. ...
сите 157 | | | веќе видена

На Политичкото Собрание на Европската Народна Партија денес во Брисел. Со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски активно учествуваме во работата на ЕПП ...
сите 154 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 172 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 185 | | | веќе видена

Српскиот суд ослободи две лица кои во саботата влегоа во зградата на РТС, а претседателот Вучиќ најави и дека ќе ги амнестира експресно осудените кои се судени ...
сите 220 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Кавадарци, каде се сретна со граѓаните и учествуваше на трибина ...
сите 99 | | | веќе видена

Тони Менкиновски, кој ја предводи групата на ВМРО-ДПМНЕ, вели дека имаат забелешки на 120 страници, но оти има простор за договор. Владиниот портпарол Миле ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прекројување на границите ќе го засили сепаратизмот на Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: