Косово започнало подготовки за демаркација со Србија

5 копии
2 копии

Повиците за бојкот на рефрендумот се крајно опасни и со потенцијални безбедносни импликации, ако се имаат предвид дел од идеите за решавање на проблемите во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Брисел би требало да го прифати договорот меѓу Србите и Албанците со кој би се решил долгогодишниот проблем со Косово, изјави европскиот комесар Јоханес Хан, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонија и Босна и Херцеговина ќе бидат следни за имплементирање на етнички базирани решенија на Балканот откако стана јасно дека меѓу Косово и Србија може ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеничката на опозициското Движење Самоопределување (ВВ) Фиторе Пацоли бара на косовскиот претседател Хашим Тачи да му се забрани да се врати во Косово, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бегалец но и пратеник со добра плата е во моментов Никола Груевски. Иако полицијата го бара со потерница, поради изречената казна од две години, тој се уште го ...
сите 392 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 140 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Екипата на 1ТВ е на пат кон Будимпешта по трагата на побегнатиот екс премиер Никола Груевски. Тргнаа по непотврдени информации за тоа каде се наоѓа, а нешто по ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косово започнало подготовки за демаркација со Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: