Хотелската соба во која почина Витни е „пребукирана“

Во хотелската соба во која почина Витни Хјустон во саботата, веќе има нови гости. 48 годишната пејачка почина во собата 434 во Беврли Хилтон хотелот во Лос Анџелес, а tmz пишува дека во, сега веќе славната соба, има нови гости, само три дена по трагичниот настан. Од хотелот за порталот изјавиле дека полициската истрага е готова и собата веќе е ставена во функција. Во собата веќе има гости, а во меѓувреме, во хотелот се преплавени со повици од потенцијални „гости“ кои би сакале да престојуваат токму во таа соба. Собата 434 на четвртиот спрат на хотелот веќе е резервирана за „догледна иднина“, иако од хотелот не сакале да дадат информација кога ќе биде повторно слободна. Инаку, најевтината соба во хотелот чини 375 долари за една вечер, пренесува Белфаст Телеграф. Еве неколку очигледни примери за онаа „лошите вести се најдобри“ - Неколку часови по смртта на Витни Хјустон, од Сони ги поскапеа цените на нејзината музика за 60%, оваа година манифестацијата на доделувањето на „Греми“ наградите беше една од ...
| | веќе видена | слични

Чуден е фактот што огромен број познати имиња од светската сцена го завршиле својот живот токму во познат хотел. Некои поради преголема доза, други поради самоубиство, а трети од непознати причини Ен Никол Смит (лево), Џенис Џоплин и Коко Шанел се меѓу познатите што го завршиле животот во хотел „Проклетствата“ на славните секогаш биле интересни за јавноста и секогаш одново се наоѓаат во фокусот кога некоја голема ѕвезда ќе го напушти овој свет под невообичаени околности. Ако пред половина година Ејми Вајнхаус му ја врати популарноста на „клубот 27“, сега Витни Хјустон, која во саботата беше најдена мртва во хотелот „Беверли Хилтон“ во Лос Анџелес, ја прошири листата на познатите што својот живот го завршиле во хотелска соба. Некои од овие хотели подоцна добиваат култен статус токму поради несреќниците за кои биле кобни, а чиј број воопшто не е мал. Американската рок и блуз-легенда Џенис Џоплин, која е дел и од „клубот 27“, почина од преголема доза во 1970 година во хотелот „Лендмарк“, сега познат како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 163 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе.Мицкоски пред ...
сите 201 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 49 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хотелската соба во која почина Витни е „пребукирана“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: