Хотели – Метропол АД Охрид оствари позитивен финансиски резултат за 2018 година

Хотели – Метропол АД Охрид во 2018 година оствари позитивен финансиски резултат остварувајќи нето добивка од 30.498 илјади денари и истата е зголемена ...
| | веќе видена | слични

* Корисна средба имале двајцата опоненти и лидери на владеачката и опозициска партија. Ова станува јасно од изјавата на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Братот и сестрата Туџарови ќе делат безмалку 400.000 евра дивиденда за нивните 23 отсто акции . Ова станува јасно по предлогот за исплата на дивиденда во ...
| | веќе видена | слични

Алкалоид ќе им исплати по 272 денари нето износ по акција како дивиденда на акционерите во компанијата. Бруто износот изнесува 320 денари по акција. Одлуката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гордана Силјановска-Давкова ги премолчи дваесетината прашања на вмровскиот реформатор. Одговорите на тие прашања ќе го разјаснеа нејзиното политичко кредо. Но ...
сите 175 | | | веќе видена

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 246 | | | веќе видена

Британската премиерка, Тереза Меј, е соочена со зголемен притисок од нејзината партија да поднесе оставка или да одреди датум за оставка со цел обезбедување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 52 | | | веќе видена

Оставки на претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, првиот собраниски спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хотели – Метропол АД Охрид оствари позитивен финансиски резултат за 2018 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: