Според хороскопскиот знак: Каков тип на маж е идеален за секоја жена?

 Припадничките од понежниот пол имаат различни вкусови кога се партнерите во прашање. Додека едни лудуваат по опасни фраери, другите имаат очи само за нежни романтичари. Зошто? Одговорот е запишан во ѕвездите. Астролозите тврдат дека „господинoт совршен“ има драстично различни карактеристики, зависно од тоа во која од четирите групи припаѓаат девојките. Еве каков тип на маж е идеален за секоја жена според хороскопскиот знак: Водени знаци – Рак, Риби, Скорпија Водените знаци важат за мошне спонтани личности. Тие секогаш се подготвени за акција. Истите карактеристики ги ценат и кај потенцијалните партнери. Ако сте жена родена во некој од овие знаци, тогаш потребен ви е маж што е љубител на патувања, авантури и излегувања. Партнер што непланираните излети за викенд ќе ги обожава подеднакво како и вие. Огнени знаци – Лав, Овен, Водолија Фините и добродушни мажи едноставно не ги привлекуваат жените претставнички на трите огнени знаци. Ним далеку позанимливи им се „лошите“, па дури и „опасни“ момци, кои ќе внесат ...
| | веќе видена | слични

Можеби ќе се изненадите што велат ѕвездите за тоа кој има најголема шанса и неодоливост да ви го скрши срцето за миг. За Рибите најголем срцекршач е Водолијата . За Водолијата најголем срцекршач е Јарецот . За Јарецот најголем срцекршач е Стрелецот . За Стрелецот најголем срцекршач е Ракот . За Шкорпијата најголем срцекршач е Вагата . За Вагата најголем срцекршач е Девицата . За Девицата најголем срцекршач е Лавот . За Ракот најголеми срцекршачи се Близнаците . За Близнаците најголем срцекршач е Бикот . За Бикот најголем срцекршач е Овенот . За Овенот најголеми срцекршачи се Рибите .
| | веќе видена | слични

Сите имаме денови кога ништо не ни оди по план, но постојат и денови кои се совршени уште од нивниот почеток. Според астролозите, секој хороскопски знак има по еден најсреќен ден во годината. Погледнете кој е вашиот среќен ден за 2019-та година. Овен: 24-ти ноември Овој ден симболизира изненадувачки пресврт за Овните, а оттогаш сè ќе им биде во знакот на нов почеток. Очекувајте на 24-ти ноември да бидете навистина возбудени и среќни. Бик: 18-ти мај Биковите ќе ја почувствуваат најголемата среќа на 18-ти мај. Овој ден ќе им донесе решенија на некои проблеми кои долго ги мачат, како и неочекувано изненадување. Близнаци: 24-ти ноември На 24-ти ноември Близнаците ќе заблескаат во најдобро светло. По долгиот период на несигурности, многу нешта ќе се решат на овој ден. Може да станува збор за исполнување на очекување во љубовта или пак почеток на ново работно место. Рак: 3-ти февруари Има ли нешто поубаво за Раковите од љубовта? Ако сте родени во овој знак а немате партнер, на 3-ти февруари очекувајте средба со ...
| | веќе видена | слични

Среќата е релативна состојба, сепак вашиот хороскопски знак може да ви каже кој месец од годината ќе биде најповолен за вас. Ви останува само да го дочекате и да уживате во него и можностите што ќе ви ги понуди. ОВЕН Сезона на Овните е пролетта. Среќен месец за овој хороскопски знак ќе биде април, бидејќи тогаш ве очекува најголемиот бран на самодоверба. Ќе имате чувство дека можете апсолутно се. БИК Септември е месец на Бикот во 2019 година. Искористете го бидејќи припадниците на овој хороскопски знак тогаш најмногу ќе се чувствуваат креативно. Време е креативно да се изразите и да му го покажете тоа на светот. БЛИЗНАЦИ Мај месец ќе биде особено добар за вас, а особено пред самиот крај на пролетта. Доколку се чувствувате изгубено и без партнер, 30-ти мај ви носи љубов, токму за вашиот роденден. РАК Раковите ќе имаат две среќни шанси во тековната 2019 година. Припадниците на овој воден знак особено ќе блескаат во јули, но својата сила ќе ја ослободат во септември. ЛАВ Месеците во почетокот на новата година ...
| | веќе видена | слични

Хороскопот тврди дека секој знак има по некоја многу иритантна особина, а еве за кои карактеристики станува збор. Овен Можеби понекогаш не сте свесни за тоа, но вашата искреност честопати е брутална. Многу луѓе остануваат повредени по разговорот со вас, што повремено ве прави одбојни. Бик Вашата најиритантна особина е секако тврдоглавоста. Вие не сакате да ги признавате вашите грешки, дури и кога аргументите можат да предизвикаат штета. Близнаци Вие сте родени “трачарки” и постојано ги прераскажувате приказните и располагате со поверливи информации. Поради овие ваши особини, луѓето лесно губат доверба во вас. Рак Премногу сте драматични. Луѓето околу вас имаат впечаток дека мора да внимаваат на секој нивен збор, па затоа и неретко ве избегнуваат. Лав Вашата константна желба за внимание може да им стане напорна на луѓето од вашето опкружување. Девица Вие сте многу детални во сѐ, па затоа честопати и ви замеруваат на вашата опседнатост со ситници. Вага Луѓето обично мислат дека играте двојна игра, а со текот ...
| | веќе видена | слични

 Сите сакаме да оставиме нешто трајно и значајно за светот во текот на своите животи и позитивно да влијаеме врз неговата промена. Исто така, секој од нас води различна борба од онаа на другиот и секој хороскопски знак има одредена желба како да го промени светот. Како вие се обидувате да го промените светот, според хороскопот? Овен Енергичните лидери се борат за идеалите во кои веруваат. Тие ќе бидат многу активни кога ќе треба да ги докажат своите каузи и секогаш ќе укажат ако нешто е погрешно. Најмногу се плашат дека ќе бидат настрана и само ќе гледаат, бидејќи тие не се родени за да губат. Тие не само што имаат желба да го сменат светот - туку и секој ден развиваат идеи како да го направат тоа. Бик Биковите сакаат да бидат сигурни дека се слушнати. Воспоставуваат авторитет, а луѓето ги почитуваат. Сè што почнуваат, го прават со голема посветеност и сериозност, а тоа е квалитет поради кои луѓето околу нив ги ценат. Сакаат да веруваат дека секој може да биде посветен на својата цел како што тоа го прават ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН Припадниците на овој знак се малку агресивни и ориентирани на акција. Повеќе ги возбудуваат импулсивни и страсни додворувачи, отколку некои префинети и нежни. Сакаат дискусии во кои можат да се наметнат, а ќе ги освоите со директната изјава во облик на шепотење на уво, која мора да звучи спонтано и искрено. БИК Без разлика дали станува збор за некаков подарок или вкусна вечера во комбинација со чаша вино која сте ја подготвиле за нив, биковите не остануваат рамнодушни на традиционалното додворување, сè додека се трудите во целост да им угодувате. Бакнежите во врат најпрво ќе ги возбудат, а после некое време и тотално ќе ги избезумат. БЛИЗНАЦИ Топло-ладни игри, драматични пресврти и возбудливи расправии се најголем афродизијак за припадниците на овој знак. Тие сакаат по малку нападни и доминантни партнери, а сон им е покрај себе да имаат некој кој сите други во околината го сакаат. Во подоцнежната фаза од врската, ги возбудуваат новите искуства, како на пример тестирање нови техники на бакнување и учење ...
| | веќе видена | слични

Откријте кој знак колку е духовит и како другите луѓе ве доживуваат вас Овен Овие луѓе имаат груба смисла за хумор, поради што честопати се погрешно сфатени од другите луѓе. Најмногу уживаат во вицеви за војска.   Бик Биковите се главни кога станува збор за кажување „мрсни“ вицеви. Меѓутоа, мана им е тоа што знаат да претераат со ваквите шеги и да раскажуваат едни исти, со години.   Близнаци Припадниците на овој знак се најголеми шегобијци и се одлични во имитирањето на другите луѓе. Близнаците со задоволство скокаат зборувајќи од еден на друг дијалект и се големи обожаватели на англискиот хумор.   Рак Раковите сакаат топли, интерни шеги и честопати сакаат да се пошегуваат на сопствена сметка. Обожаваат вицеви поврзани со нивниот роден крај.   Лав Овие луѓе се родени шоумени. Кога лавовите ќе тргнат во акција да го забавуваат своето друштво, тешко е со нив да излезете на крај. Ги обожаваат анегдотите за познатите личности, а штом слушнат добра шега, веднаш се трудат да ја складираат во нивната духовита ...
| | веќе видена | слични

Некои луѓе се плашат од страшни кловнови, други од одвратни пајаци, трети од болести, а има и такви кои се плашат од птици или кучиња - бидејќи нè има секакви. Погледот кон ѕвездите може да ни открие од што најмногу се плашиме, бидејќи нашиот хороскопски знак открива многу повеќе од она што многумина го претпоставуваат. Овен Овните се многу социјални суштества, па постојано се опкружени со пријатели. Ако одеднаш дојде до расправија, се плашат од загуба. Поточно, не умеат да бидат сами. via GIPHY Бик На Бикот му е потребна рутина и сигурност. Не му е лесно ако дојде до неочекувани промени и не се снаоѓа најдобро во новите ситуации. Од ништо не се плаши толку како од промени. Близнаци Спротивно од Бикот, Близнаците сакаат авантура и промени. Ништо не ги плаши повеќе од нормален, обичен живот. Рак Како воден знак, Ракот (како и Рибите) е многу сензибилен и многу му е грижа за мислењето на другите. Многу се плаши како ќе биде прифатен од другите и што ќе мислат за него. Поради тоа често делува напнато при првото ...
| | веќе видена | слични

Мислевте дека Шкорпиите се љубоморни, но за овие четири знака се мали мачиња. Овен Тој не сака затворени и мистериозни луѓе, тоа му предизвикува чуство на несигурност и недоверба па сето тоа го води до опсесивна љубомора Лав Љубомората не му е непозната, тие се суетни и тешко поднесуваат да се во втор план. Нивното величество не смее да до засени никој. Шкорпија Тешко ја контролира својата љубомора, таа е нејзина доминантна карактеристика, иако ги држи гллавно работите под контрола љубомората и „избегнува“. Стрелец Иако е склон кон испади и авантури тој е доста љубоморен, не ги толерира другите, а своите авантури ги оправдува. Риби Тие постојано имаат чуство на љубомора, живеат во страв да не бидат напуштени во состојба се да се претворат во таен агент.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рашела Мизрахи, која вчера рано наутро беше разрешена од министерка за труд и социјална политика, и беше постојано мета на антисемитски напади од лица блиски ...
сите 182 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 169 | | | веќе видена

Пратеничката Лилјана Поповска од ДОМ го обезбедила последниот глас што недостигаше за донесување на Законот за јавно обвинителство, кој денеска беше усвоен со ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателот на Европски совет Шарл Мишел вечерва организира неформална вечера за лидерите од Европската Унија и од Западен Балкан. Според него состанокот е ...
сите 596 | | | веќе видена

“Доцнам зошто бев физички нападнат од затворски слубежници” – рече обвинетиот  во “Рекет” Бојан Јовановски при влезот во судницата обраќајќи се на новинарите. ...
сите 325 | | | веќе видена

Вардар одигра перфектен меч против Мотор Запорожје и го обезбеди пласманот во осминафиналето на Лигата на шампионите, но за таа брилијатна партија дојдоа и ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Според хороскопскиот знак: Каков тип на маж е идеален за секоја жена?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: