Има ли вистина? Хороскопот открива каков сопруг е мажот според знакот?

Оние кои веруваат во хороскопот сметаат дека ѕвездите влијаат на она какви сме кога ќе се заљубиме. Забавете се и подолу дознајте што хороскопот говори за мажите за тоа какви се во брак. Овен Познат е по својата тврдоглавост, но таа исто така се пренесува и во нивниот став кон жената. Ако сакаат тогаш сакаат засекогаш. Никогаш не престануваат да бидат интересни, секогаш ви се восхитуваат и желни се за нови авантури во вашето друштво.Овните по природа се многу практични и ова е уште една причина зошто тие се одлични партнери. Бик Сакаат материјално богатство и затоа им е важно на своето семејство да му обезбедат убав дом и редовни годишни одмори. Биковите се страствени и водат сметка за квалитетот на сексуалниот живот бидејќи им е важен физичкиот аспект на љубовниот однос, но тоа не значи дека немаат срце. Токму спротивното, многу се драги и љубезни. Близнаци Животот со припадниците на овој знак никогаш не е здодевен. Тие се забавни, дружељубиви,зборлести, амбициозни и многу шармантни. Можеби понекогаш ...
| | веќе видена | слични

Дознајте каква карма ќе управува со вашата судбина! Овен Една од слабите точки на Овенот е неговата импулсивност, недостаток на трпение и во некои случаеви и агресивноста. Тоа вклучува работи кои можат да имаат сериозни последици кои вклучуваат и губење време. Ако сакате да избегнете трошење време на исправање грешки наместо да стекнувате нови искуства, едноставно обидете се повеќе да размислувате пред да реагирате и почекајте ситуацијата да биде попозитивна за делување. Бик Како и Овнот, Бикот има огромна предиспозиција за тврдоглавост. За многумина, оваа карактеристика може да биде поттик кој ја зацврстува вашата амбициозна способност, но можете и да си стекнете многу непријатели на патот кон моќта. Секогаш обидувајте се да имате повеќе трпение. Верувалее или не, другите луѓе исто така имаат свои ставови и лични цели. Почитувајте го тоа малку повеќе и ќе бидете почитувани. Близнаци Близнаците имаат сериозен проблем со фокусирањето, па трошат премногу време на скокање од тема на тема, без никакво продирање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секој човек минува низ тешкотии во животот и секој човек има свои позитивни и негативни страни. Денес нудиме неколку мудри животни совети за секој хороскопски знак. Овен Вие сте храбра личност и сѐ правите брзо и страстно. Тоа едноставно ви доаѓа природно. Размислете за негување на чувствителност и практичност, затоа што ќе ви помогне однапред да сфатите што функционира, а што не. Ако успеете, овој ваш инспиративен пристап ќе има уште поголем успех. Бик Вие сте мирни и стабилни како карпа. Но, наместо да се однесувате стегнато и прикотвено, обидете се да бидете трска која се витка при силен ветер и се прилагодува на околностите. Обидете се да им верувате на своите инстинкти и следете ги, наместо постојано да ги разгледувате сите можни страни пред да направите нешто. Ако го слушате своето срце, ќе станете уште посилни. Близнаци Вие сте мислители, оратори и мотиватори. За промена, обидете се да бидете мирни и да застанете малку. Нема да умрете од досада. Навлезете длабоко во она што моментално го правите, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Го знаете датумот на раѓањето на вашето куче? Тогаш, знаете и под кој астролошки знак е родено. Но, доколку не знаете кога вашиот миленик е роден, не грижете се. Астрологот Метју Кери објаснува дека релевантен е и денот кога сте го прифатиле вашето куче. Секако, тоа не е вистинскиот датум на неговото раѓање, но тоа е најзначајниот датум на неговото „повторно раѓање“ бидејќи го означува почетокот на неговиот нов живот со вас. „Тој датум е апсолутно релевантен, и според него може да се направи натална карта“, објаснува Кери. Значи, ако не го знаете точниот датум на раѓање на вашиот миленик, за да го „прочитате“ неговиот хороскоп, водете се според денот и времето кога прват сте го запознале и донеле дома. Овен – Алфа куче Кучето-Овен е вистинско алфа куче! Кога ќе го викнете по име, и нема да ве послуша и да истрча кон вас, не сфаќајте го тоа лично. Едноставно кучето – Овен не сака вие да му кажете што тоа да прави, туку си е своеглаво. Ама затоа сака да биде во центарот на вашиот свет и ужива да биде ваша ...
| | веќе видена | слични

На тој начин, голем број недоразбирања и фрустрации би се замениле со совршена комуникација, прекрасно љубовно искуство и одличен секс. Сè што треба да знаете за да бидете среќни во љубовната врска, е што на вашиот партнер му се допаѓа, а што не. Следува кратка анализа на хороскопските знаци, класифицирани во четирите астролошки елементи: оган, земја, воздух, вода. Доколку сакате да однесете во кревет некој од нив, немате никаква причина за грижа. Направете план сочинет од список на сексуални желби, а тој/таа ќе биде среќен/а да се потчини на секоја од нив. Тие носат во себе голема страст и ќе сакаат да ги испробаат сите можни секс пози, а вие доколку сакате да има и втор пат, ќе морате да ги задоволите сите нивни барања. Немојте да се однесувате авторитетно или премногу емотивно со некој од огнените знаци, бидејќи ним не им се допаѓа тоа. Наместо тоа задоволете ги на сите можни физички начини и на крајот искрено кажете им дека ви е време за спиење. Не би штетело доколку им кажете дека имаат божествено тело. ...
| | веќе видена | слични

 Секој понекогаш се наоѓа во ситуација да жали поради некои работи кои ги направил или не ги направил во минатото. Што е она што секој знак би го променил кога би можел да го врати времето наназад? Можеби се работи само за еден и единствен миг кој сметате дека ги искривил нештата и дека без тоа, вашиот живот би бил подобар? Овен Да можат да го вратат времето, импулсивните Овни би ја вратиле својата љубов од детството, би ги поправиле своите грешки и би ги коригирале своите маани, повеќе време би им посветувале на децата и најблиските. Во областа на работата би го работеле само она што навистина ги исполнува и радува. Никому не би полагале сметка за своите постапки. Би биле многу среќни да си организираат некоја ризична адреналинска авантура. Бик Кога чувствителните Бикови би можеле со помош на некоја временска машина да се вратат во минатото, би се вратиле во периодот кога многу заработувале и живееле во изобилство на сите полиња. Би сакале да го поправат делот кадешто се премногу посесивни кон саканата ...
| | веќе видена | слични

Љубомората е речиси неизбежен дел од секоја врска, а кај некои таа е поизразена отколку кај останатите. Прочитајте какви се хороскопските знаци кога станува збор за љубомората. Овен Овните не поднесуваат лаги, прикривање на намера и лицемерие. Кога е љубоморен, Овенот најчесто има добра причина за тоа. Но, понекогаш може да стане жртва на неподнослива љубомора и поради недоверба и поради чувство на несигурност. Во такви ситуации е најдобро отворено да се разговара со партнерот и да не се бега од проблемите. Бик Тој мечтае за среќен свет, средено семејство и ред. Доколку наиде и на најмала причина за сомнеж, станува недоверлив, па истражува, а притоа понекогаш на партнерот му приредува љубоморни сцени. Сепак, тоа не мора да значи крај, иако многу ми е тешко на Бикот да има доверба во некој кој го изневерил. Близнаци Родените во овој знак не се склони кон сцени на љубомора, иако понекогаш ги прават без причина. Близнаците се свесни дека самите се склони кон „излети“ во љубовта, па претпоставуваат дека другите ...
| | веќе видена | слични

Голем дел од нас кои имаат блиски личности родени во знакот Риби ќе се согласат дека тие се едни од најсложените личности кои ги познаваме. Тоа е така бидејќи тие се многу чувствителни луѓе, но кои се многу лојални. Сепак, тие имаат различни карактеристики кои ги прават најсложениот знак во хороскопот. Тие се последниот знак во хороскопот Бидејќи Рибите се последниот знак во хороскопот, во нив има карактеристики од сите претходни 11 хороскопоски знаци. Тие се во постојана борба да утврдат како се чувствуваат и често минуваат многу време анализирајќи како се чувствуваат. Сите нешта зависат од нивното расположение Рибите можат да бидат многу тивки, но и многу импусливни зависно од нивното расположение. Не е воопшто лесно да ги ставите во една категорија на интровертни или екстровертни личности. Всушност, никогаш нема да можете ни да утврдите какви се точно. Емпатијата е нивната најсилна страна Тие се многу емпатични и имаат силно разбирање за другите луѓе. Се разбираат со останатите многу лесно и тие ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Девиците се прогласени за најголеми злопамтила и ситничави луѓе. Нивната ситничавост и ставањето секого „на нивно место“ обично кај луѓето кои ги опкружуваат предизвикува желба да побегнат на другиот крај од светот и никогаш да не се вратат во нивна близина. Како што тврди хороскопот, девиците се како слонови – никогаш не забораваат и не им е воопшто непријатно постојано одново да ве потсетуваат на моментот кога сте им направиле нешто лошо, иако тоа можеби се случило во „изминатиот век“. Она по кое тежнеат е совршенство во светски размери, но никако не можат да сфатат дека прво треба да поработат на себе. Тие се вистински ситничари кога станува збор за постапките на други луѓе, а своите недостатоци како воопшто да не ги забележуваат. Од друга страна, девиците уживаат во сексот и тоа им е некој вид на „издувен вентил“ иако тоа никогаш нема да го признаат – дури ни на себеси. За среќа, сепак не треба да заборавиме дека не се сите луѓе исти и дека не мора да значи дека сите девици се вакви.
| | веќе видена | слични
2 копии

ОвенРодените во овој знак се многу фокусирани на себеси и за нив љубовта доаѓа малку подоцна. Но, ако личноста која ќе ја изберат, ги сака исто како што се сакаат самите себеси, тогаш тоа е навистина среќна приказна.БикБиковите имаат тежок карактер, и затоа ним им одговара личност која е чувствителна и нежна. Некој кој може да ве научи на трпение и да не се изгубите себеси во моментите на бес. Заедно можеби ќе делувате како масло и оган, но тоа е одлична комбинација.БлизнациКако личност која никогаш не мирува и постојано сака да работи и постигнува нешто, потребна ви е личност која ќе ја поддржи секоја идеја која ја имате. Дури и тие да се единствените кои веруваат во вас, вам ви е токму тоа за да бидете среќни и да успеете.РакВие го следите своето срце за сите нешта. Но, често знаете да фатите погрешна насока, бидејќи не сте рационални, туку претерано чувствителни. Затоа, вие потребна личност која ќе внесе рационалност во вашиот живот и која ќе го почитува тоа дека имате огромно срце.ЛавРодените во овој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Бранко Героски во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека еден од најголемите предизвици во Македонија, односно најголемиот сон ...
сите 278 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска ја искасапила мислата на револуционерот Гоце Делчев, како што ги искасапила и говорите на двајца од организаторите на граѓанските ...
сите 121 | | | веќе видена

Правдата е нападната од неправдата, порачаа граѓаните кои синоќа се собраа на протестниот марш организиран од опозициската ВМРО-ДПМНЕ од зградата на Јавното ...
сите 457 | | | веќе видена

Поранешниот градоначалник на Општина Центар и бизнисмен Владимир Тодоровиќ е денешниот сведок предложен од одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски-Боки ...
сите 91 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 132 | | | веќе видена

Заболената пациентка не одговорила правилно на поставените прашалници кога влегла во државата. Таа не кажала вистински податок на здравствената состојба инаку ...
сите 195 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Има ли вистина? Хороскопот открива каков сопруг е мажот според знакот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: