Проверете каков ученик сте според хороскопскиот знак

Стилот на учење е предодреден од карактерните особини на секој од нас, а е различен за секој од дванаесетте знаци во зодијакот. Проверете кој сака да учи со музика, за кого учењето е здодевно, а кој си запишува што му се чини најважно. Овенот , импулсивен каков што е, чита се набрзина. Бикот учи бавно и вниматело. Близнаците учат додека слушаат музика, додека зборуваат, додека пеат или серфуваат на Интернет. Ракот сака да учи само со пријатели или роднини во близина. Ако Лавот е заинересиран да има добра оценка, тој ќе има добра оценка. Девицата запишува се што треба да знае и потоа го учи тоа. Вагата учи само ден пред испитот. Скорпијата го прави тоа тивко… всушност никој не знае што прави таа. На Стрелецот учењето му е здодевно, ќе прочита една страница и потоа ќе излезе да прошета. Јарецот учи повеќе од сите други и добива одлични оценки. Водолијата го запишува тоа што мисли дека е важно, а најчесто тоа не било важно. Рибите сакаат да учат, но почнуваат да размислуваат за животот и се губат.
| | веќе видена | слични

За овој хороскопски знак 2018 година ќе биде поволна во секое поле. Наредната година, за хороскопскиот знак Бик, ќе биде година за нови запознавања и дружења, во која ќе ви се случат многу промени. Најмногу ќе имате среќа на љубовен план, ќе ви се остварат сите желби од одамна. На финансиски план 2018. за вас може да биде просперитетна, само треба да вложите максимален труд. Наредната година ќе биде време да запрете со нездравите навики и начин на живот, па внимавајте на здравјето. Првата половина на годината ќе сакате да ја поминувате во патувања и со најблиските
| | веќе видена | слични

Карактеристиките на родените во поедни хороскопски знаци се главно одредени според положбата на ѕвездите при раѓањето, но постојат и некои промени во карактерот кои стануваат поизразени во староста. Карактеристиките на родените во поедни хороскопски знаци се главно одредени според положбата на ѕвездите при раѓањето, но постојат и некои промени во карактерот кои стануваат поизразени во староста.Особините типични за некои астролошки знаци во младоста, понекогаш може да се претворат во спротивност во старите денови. Прочитајте какви ќе бидете во периодот од раната младост до староста.ОвенМладиот Овен како дете е постојано во акција, полно со живот, љубопитно и секогаш подготвено на предизвици кои понекогаш се и доста опасни. Може нагло да влезе во брак или вечно да го избегнува. Овните по природа се индивидуалисти и секогаш на својот сопруг или сопруга ќе им подготвуваат различни изненадувања и возбудувања. Со нив животот е динамичен и никогаш досаден.Во староста, исто така, ќе бидат многу активни, ...
| | веќе видена | слични

Јарци – Тие се познати по работата и скоро секогаш се чекор пред сите. Ако некогаш ви затреба било каков совет, најдобро е да прашате личност која го носи овој хороскопски знак. Периодот на овој знак е 22.12 до 20.01, па затоа и зимата им најдобро годишно време. Еве неколку способности кои ги поседуваат јарците: Амбициозни се Нема поамбициозен знак од Јарецот. Овие луѓе ќе направат се за да бидат најдобри помеѓу најдобрите, а сето ова го прават поради тоа што имаат милион планови и цели во животот. Одговорни се Ретко кој Јарец се однесува како дете. Знаат да ја превземат одговорноста за своите постапки и не бегаат од проблемите, туку веднаш ги решаваат. Искрени се Некогаш се и премногу, но тоа е е особина која денес најмалку се цени. Секогаш ќе ви кажат в лице што мислат за вас, па дури и да ве повредат. Поради оваа особина тие не им се допаѓаат на многу луѓе. Верни се Не, тие никогаш нема да ви искажат љубов само на две недели од запознавањето. Најпрво ќе ве анализираат, а потоа ќе ви „дадат“ дел од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кој цитат го претставува вашиот хороскопски знак? Тој открива многу за вашиот карактер. Овен Родените во овој знак се силни и одлучни. Тие се амбициозни и импулсивни личности кои се водени од страстите и можат да остварат што ќе посакаат. Твој цитат: Јас сум господар на својата судбина. Јас сум капетан на својата душа. – Вилијам Ернест Хенли Бик Познати по својата стабилност, Биковите се фокусирани личности кои се одлучни, мирни и кои имаат огромна сила во себе. Никогаш не се знае дали Бикот минува низ тежок период, бидејќи тие вешто го кријат тоа од другите и се носат со работите сами. Твој цитат: Она што не те убива, те прави посилен. – Фридрих Ниче Близнаци Близнаците се најдруштвениот знак од хороскопот. Тие се забавни, експресивни, флексибилни и променливи. Да се биде во нивното окружување значи забава и уживање, а нивниот специфичен и интересен карактер секогаш привлекува внимание. Твој цитат : Денот без смеа е изгубен ден. – Чарли Чаплин Рак Раковите се емоционални и сензуални личности кои се познати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овие хороскопски знаци ја будат страста, зрачат со голема љубовна енергија, го разгоруваат огнот и оставаат добар впечаток за време на сексот. 4. Шкорпија Шкорпиите се многу таинствени, па своите најдлабоки сексуални желби ќе ги споделат само со блиските личности. Но, кога еднаш ќе го запалите пламенот со овој знак, бидете внимателни, бидејќи Шкорпиите не се огнен, туку воден знак. Така, со нив или ќе пливате или ќе се насукате. 3. Риби Рибите не мора нужно да бидат добри љубовници, но нивната имагинација во спалната соба нема крај. Ако сакате за време на сексот да бидат активирани сите ваши сетила, Рибите се вашиот идеален партнер. Но, ако барате партнер кој ќе превземе контрола во спалната соба, тогаш тие не се за вас. 2. Лав Лавовите обожуваат да бидат во центарот на вниманието, па така и во креветот. Тие точно знаат што сакаат и како да го добијат тоа. За разлика од Рибите, Лавовите обожуваат да бидат доминантни, па и во кревет, па поради тоа бидете подготвени да им ги исполнувате желбите. Но, кога Лавот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вагите на сите им даваат шанса и се обидуваат да видат добро во се', па поради тоа и многу брзо можат да се вљубат.Некои љубови успеваат да го задржат здравиот разум и постепено да се заљубат, но кога станува збор за овие хороскопски знаци, ништо не се случува бавно.БлизнациДруштвени, забавни и способни да разговараат со кого било и во било која ситуација. Токму поради своите друштвени особини, Близнаците многу брзо се спријателуваат со луѓето, а ако наидат на личност која може да го следи нивниот ритам, уште побрзо ќе се вљубат.РакЕмотивни лица кои брзо се вљубуваат, дури и кога навистина нема причина за тоа. Раковите живеат во свој свет и се склони кон фантазирање, а ако никој не ги врати во реалноста, многу брзо се врзуваат за личноста која ја оцениле како идеална за љубовна врска.ВагаЛуѓето чии хороскопски знак е Вага им даваат шанса на сите и се обидуваат да видат добро во се', па поради тоа и многу брзо можат да се вљубат. Поради својата попустливост, често се вљубуваат во личности кои се сосема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За овие три хороскопски знаци се смета дека се многу страствени и сакаат да експериментираат, па поради тоа сексот со нив е незаборавен! Овие хороскопски знаци ја будат страста, зрачат со голема љубовна енергија, го разгоруваат огнот и оставаат добар впечаток за време на сексот. Дали вие или вашиот партнер сте еден од нив? Шкорпиите се сметаат за едни од најстраствените хороскопски знаци, а после сексот со нив, нивните партнери често остануваат без зборови. Тие целосно се предаваат во се', па така и во сексот, а обожуваат и да експериментираат, па со нив никогаш не е здодевно. Исто така, Шкорпиите многу ги сакаат играчките и играњето на улоги. Водолиите сакаат да го задоволат својот партнер и да го направат сексот незаборавен. И Водолиите исто како Шкорпиите, сакаат да експериментираат и често самите наоѓаат нови задоволства во сексот, а партнерот само треба да ги следи во тоа. Овните постојано сакаат да заведуваат, а во себе ја носат таа доза на мистериозност која е неверојатно секси! Овните исто така се ...
| | веќе видена | слични

Хороскоп за 52-та недела : Секоја Нова Година носи нова свежина што нè поттикнува да се движиме по нови патишта, да го истражуваме животот на нов начин и да го додадеме во нашиот живот она што го пропуштивме во претходната година. Секој Хороскопски знак има свој начин на прославување на оваа пригода, прочитајте кој би изнајмил хеликоптер за да предложи брак! Овен Овните сакаат да бидат први во редот без оглед на приликата. Нивната претприемничка природа и пријатна личност ги издвојува од толпата. Но, не треба ве изненади ако Овенот во последен момент ја промени локацијата на прославата. Бик Раководени од Венера, луѓето што се родени под овој знак би сакале да ја поминат новогодишната ноќ со своите сакани или со сите свои блиски пријатели на едно место. Добрата храна, романтичен разговор и мирен амбиент е она што ги интересира во оваа пригода. Близнаци Луѓето родени под овој знак сакаат да ја поминат вечерта во преполн, жив паб или на некоја луда забава. Дозволете им на Близнаците да влезат во дебата, кога ...
| | веќе видена | слични

Некои луѓе се многу тешки и напорни. Колку и да се трудите, не можете да пронајдете заеднички јазик и да се спријателите. Со луѓето од овие хороскопски знаци е најтешко да се спријателите. Водолија Сигурно си мислите дека лесно би можеле да се спријателите со Водолиите, со оглед на тоа што тие ги прифаќаат другите луѓе и нивните мислења. Меѓутоа, тие имаат големи проблеми со емоциите, па затоа знаат да бидат многу напорни. Водолиите воопшто не сочувствуваат со другите луѓе, а очекуваат од нив да бидат свесни за нивната чувствителност. Тие нема да ви кажат што им пречи и зошто се вознемирени, но ќе очекуваат да ги разберете нивните чувства. Никогаш нема да знаете дали Водолиите ве обожаваат или не можат да ве поднесат. Овен Овните се забавни сѐ додека ги следите нивните правила и ги исполнувате нивните потреби. Тие не се грижат за туѓите мислења и многу ретко размислуваат за последиците од нивните постапки. Доколку не сакате конфликти и преземање ризици, најверојатно нема да се сложувате со Овните. Тие имаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 359 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 194 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе ја оспорува и содржината и процедурата во која е донесен законот за употреба на јазиците. Партијата на Христијан Мицкоски денеска ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проверете каков ученик сте според хороскопскиот знак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: