Сладок на зборови, но далеку од искрени: Овој хороскопски знак е најлош избор за партнер?!

Не паѓајте лесно на нивниот шарм. Личностите родени во еден хороскопски знак повеќе од другите се издаваат со својата слаткоречивост и потезите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако сте и вие Вага, тогаш за вас имаме мала тајна: од искуство знаеме дека сите едноставно полудуваат кога запознаваат некој којшто е Вага. Вашиот шарм и ...
| | веќе видена | слични

Велат дека парата буши каде што бургијата не може. Овие три хороскопски знаци знаат да намирисаат пари на километар… Бик Биковите се материјалисти и сакаат ...
| | веќе видена | слични

За овие три хороскопски знаци втората половина од август носи идеални услови за започнување на врска за целиот живот. Бик - Пред Биковите дефинитивно е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 160 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 157 | | | веќе видена

Дел од новинарите кои вчера го следеа судскиот процес за настаните на „Крвавиот четврток“, беа шокирани, бидејќи во еден од сведоците, препознаа директен актер ...
сите 196 | | | веќе видена

Охрид, 12. декември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде претежно сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...
сите 211 | | | веќе видена

Здравствените работници од скопските клиники и денеска излегоа на протест незадоволни од одлуката на Град Скопје и градоначалникот Петре Шилегов за поскапување ...
сите 99 | | | веќе видена

Француската полицајци соопшти дека го идентификувала осомничениот напаѓач од Стразбур како Шериф Чекат на возраст од 29 години.Како што пренесуваат тамошните ...
сите 89 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија како овластен предлагач за уставни измени во рок од два дена треба да достави сублимиран извештај од јавните дискусии за ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сладок на зборови, но далеку од искрени: Овој хороскопски знак е најлош избор за партнер?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: