Ова е најсилниот знак во Зодијакот

Многумина сметаат дека Јарецот е најсилен хороскопски знак, но не е баш така. Во прашање е Шкорпијата. Многумина сметаат дека Јарецот е најсилен хороскопски знак, но не е баш така. Во прашање е Шкорпијата.Силата на Шкорпиите е во нивната неверојатна брзина на регенерација и страста со која пристапуваат на животот.Плутон им обезбедува вулканска сексуална енергија, како и способност да навлезат во мистериите на метаморфозата, трансформацијата и духовната моќ што може да ја претвори Шкорпијата во спонтано суштество.
| | веќе видена | слични

Тешко дека преку хороскопот може да донесете важни љубовни одлуки, но факт е дека искуствата ни покажуваат дека со некои од знаците имаме подобра енергија, мислиме на онаа сексуалната… Ако сте во потрага по искуството на животот, проверете што кажуваат ѕвездите, а толкувањето на астролозите го зачинивме со некои од најпознатите филмски двојки кои ни асоцираат на кажаното. ОВЕН Асертивни, но малку агресивни, склони и кон кавги, овновите бараат победа. Почесто се ловци отколку плен, а за своите сексуални перформанси бараат моментална потврда. Не се замараат со емотивни игрички, а во моментите на нежност сакаат масажа на главата Најдобар спој: лав, терезија, девица, скорпија. БИК Повеќе сензуални отколку сексуални, на биковите им е важна предиграта со многу мириси, звуци и допири, дури можеби и поважна од самиот сексуален чин. Не се од оние кои се постојано во потрага по секс, избегнуваат авантури за една ноќ, преферираат една квалитетна врска која ќе донесе сексуална возбуда. Најдобар спој: скорпија, рак, ...
| | веќе видена | слични

Од една страна, луѓето кои се родени во овој знак се многу посебни и харизматични, но од друга очекуваат голема почит и постојана посветеност. Станува збор за луѓе родени во знакот на Овен. Затоа Овните се сметаат за еден од најкомплицираните знаци со кои е тешко да се постигне долготрајна и квалитетна врска. Кога на ова ќе ја додадете и нивната желба да бидат први во сè и секогаш да ја имаат контролата во свои раце, ќе се согласите дека не знаете колку ќе издржите со таква личност. Желбата за контрола Овните ја покажуваат подоцна, кога тие го освојуваат она што го сакаат, и кога таа личност ќе се опушти во нивно општество. Овие нарциси го следат ставот “земи или остави”. Но, кога тие ќе се заљубат, Овните се многу лојални партнери кои целосно ќе се посветат на поубавиот пол, но само ако оваа дама го исполни сето она што се очекува од неа.
| | веќе видена | слични

Раѓањето во одреден месец во годината ни гo одредува хороскопот, односно хороскопскиот знак кој си има одредени карактеристики и ги опишува луѓето родени во тој месец. Еве на кој хороскопски знак припаѓаат најпознатите македонски пејачки. Tамара Тодевска – Близнаци Близнаците како знак во зодијакот симболизираат двојност. Доколку сте родени под овој знак, тогаш вашите главни особини се неодлучност и непостојаност, а токму тоа е она што понекогаш ве одделува од другите. Еден ден сакате едно, а веќе друг ден го сакате она спротивното. Исто така, може да чувствувате и љубов и омраза во исто време. А, понекогаш, ви е навистина тешко да направите разлика помеѓу овие две емоции и може да биде збунувачко не само за вас, туку и за луѓето околу вас. Од друга страна, како припадник на овој знак, вие сте отворени, комуникативни, и секогаш спремни за забава и флертување. Вие поседувате талент за ораторство, а тоа е она што ви помага да запознавате нови луѓе и да најдете добри пријатели. Разговорите со вас никогаш не се ...
| | веќе видена | слични

Овен 1. Сексот со овенот никогаш нема да биде досаден и бидејќи се многу издржливи никогаш нема да трае кусо. 2. Овните никогаш не сакаат да ја држат лутината во себе, па кавгите брзо се решаваат и лесно се забораваат. 3. Тие ја сакаат спонтаноста и често ќе ве изненадуваат со подароци, љубовни писма и луди авантури. 4. Секогаш ќе можете да сметате дека ќе борат за вас. 5. Нема потреба да се плашите дека врската ќе ви стане монотона, бидејќи со нив сè е возбудливо и авантуристичко. Бик 1. Биковите се најлојалните луѓе кои некогаш сте ги сретнале. Штом еднаш ви се посветат, нема никогаш да застранат. 2. Нивната сензуална природа ќе ви се исплати во спалната соба. Секогаш ќе се погрижат да бидете задоволени. 3. Ќе ве разгалуваат со екстравагантни вечери и добро вино. 4. Никогаш нема да има потреба да се прашувате кои му се намерите и мотивите, бидејќи секогаш се директни и отворени. 5. Кога сте под стрес, партнерот роден во знакот бик секогаш ќе биде тука да ви даде поддршка и да се грижи за вас. Близнаци 1. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова се најважните датуми во 2018 за секој хороскопски знак! Овен : 12.6 – одличен ден за љубов; 22.4 – неочекувана романтична средба; 24.12 – неочекувано складна промена и спој на старото и новото Бик : 10.6 – хармонија на љубовта и душата; 26.6 – плима на силата, регенерацијата и оптимизмот; 3.8 – олеснување и подобрување на односите Близнаци : 10.9 – раст на оптимизмот и се подобри љубовни прилики; 10.11 – јакнење на енергијата и силата во вас; 25.12 – мир и среќа во душата и љубовта Рак : 9.6. – ја преиспитувате својата животна филозофија, доаѓате до решение, но одлучувате од утре; 6.7. – здрав пристап кон љубовта и среќата; 24.8. – ден за опуштање и одмор, ништо не форсирајте Лав : 20.7. – ден за стабилна и долготрајна врска, некои се одлучуваат на официјализирање; 3.8. – енергијата повторно тече правилно, ви се враќа силата и мирот; 14.8. – од денес ви е јасно каде води вашата врска Девица : 9.6. – бидете отворени за други, тие го водат главниот збор, но одлучувајте од утре; 27.8. – олеснување, среќа, ...
| | веќе видена | слични

 Луѓе љубат - луѓе губат. Во љубовта како и во животот генерално има многу подеми и падови, но она „додека смртта не нè раздели“ очигледно е само филмска реплика и ништо повеќе. Како изгледа црвената линија кај секој од знаците? „Ќе те сакам сè додека…“. До кога љубовта има рок на траење? Дознајте до кој момент знаците ја нудат својата љубов, а потоа креваат раце: ОВЕН Ќе те сакам сè додека… не ме предадеш. Овенот е знакот на господарот на војната, Марс. Секој ден за нив е нова борба за нешто. Подготвени се да се борат до последната капка крв. Предавството за нив е преседан. Доколку им го свртите грбот или се здружите со некого и им одите контра мислењето, љубовта завршува тука. БИК Ќе те сакам сè додека… не ми го скршиш срцето. Потребни се навистина многу лоши потези во една низа да го уништите срцето на Бикот. Тие се верни и стабилни и тешко може да се здобиете со нивната доверба. Како најлесно ќе им го скршите срцето? Со неверство (очигледно), но и со критикување на нивниот изглед или дом. Доколку ...
| | веќе видена | слични

Хороскоп за 17та недела : Храна или спорт… Прочитајте на што секој хороскопски знак се препушта и како ужива во своите задоволства… Овен Не може да одолее на зачинета храна, во изобилство, поради што може да се соочи со вишок килограми. Многу лесно потоа може да се препушти на спортот како тенис, фудбал, велосипедизам, каде што слободно може да ги тестира своите граници на издржливост. Бик Вистински гурмани, едноставно не може да им одолеат на десертите. Негов избор се полесни активности, како што се одење, вежби за истегнување и танцување, додека интензивното тренирање е негов последен избор. Близнаци Тие не се имуни на храна, но сакаат да комбинираат и различни вежби и музика. Најдобриот избор за нив се аеробик, зумба и пилатес, на кои скоро секогаш одат во комбинација заедно со својот партнер. Рак Иако тој сака здрава храна, Ракот едноставно не може да му одолее на шеќерот кој многу често на емотивецот му служи како вид утеха. Тој не сака тешки и изцрпувачки вежби, претпочита пешачење. Лав Лавот е ...
| | веќе видена | слични

Сите ние сме различни, имаме поинакви навики, на сосема друг начин реагираме на исти ситуации… Така е и во љубовта. Секој припадник на хороскопски знак ја доживува и остварува на поинаков начин. Доколку сте љубопитни погледнете каква врска можете да имате со секој припадник на хороскопските знаци… Овен Овните сакаат да добиваат внимание, но понекогаш и се прават недостапни за другите. Сакаат предизвик и го сакаат флертот. Но, не бегајте предалеку од нив, бидејќи нема да трчаат долго по вас. Среќни се и кога се сами, но свесни се дека животот е поубав со добар партнер кој им одговара. Сакаат комплименти и убави гестови. Тие се еден од знаците кој точно знае што сака. Некој кој ќе биде нивниот најголем фан и најголем критичар истовремено. Сакаат личност со која ќе можат да се развиваат заедно, но и одвоено и да се најдат некаде на средина. Бик Биковите се лојални личности. Тие остануваат верни во секоја врска, се додека го добиваат истото. Кај нив, сите работи се поврзани со довербата и ако еднаш ја повредите ...
| | веќе видена | слични

Каков пријател сте? Дали ги следите вашите пријатели или вие сте лидерот кој донесува одлуки? Сакате забави или повеќе тивко време со своите пријатели? Хороскопот има одговор. Овен – Иницијатори Овните сакаат да пробуваат нови нешта и секогаш се чекор пред другите кога станува збор за новите места во градот. Тие се секогаш иницијатори за големи планови, расположени за забава па дури и кога на сите други им е здосадено и сакаат да си одат дома. Родени сте да бидете лидер и затоа се чувствувате пријататно кога ви е доверена одговорност. Сите ги сакаат Овните поради нивната бестрашност и самодоверба. Бик – Упорни пријатели Биковите никогаш не се откажуваат, а тој квалитет е одличен во пријателствата. Тие ги охрабруваат своите пријатели, им велат да ги следат своите соништа и да веруваат во себе. Таквата упорност ги прави сјајни пријатели и затоа се ценети во своето друштво. Исто така, иако Биковите не сакаат промени за себе, сепак ги тераат другите да направат промени кога се незадоволни. Трпеливи се, но сакаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заврши вештачењето на телефонот на Катица Јанева - но детали нема. Обвинителката Вилма Русковска го добила извештајот од мобилниот телефон на катица Јанева кој ...
сите 321 | | | веќе видена

Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе ...
сите 160 | | | веќе видена

Новото обвинителство најавено со Предлог законот што го објави вчера премиерот Зоран Заев може да го отвори од почеток предметот „Империја“, рече шефицата на ...
сите 107 | | | веќе видена

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од ...
сите 221 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помирување, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помирувањето го ...
сите 129 | | | веќе видена

Британското списание „The Sun“ пишува дека бракот на најдобриот тенисер на светот има проблеми. Англичаните во текот на Вимблдон го покажаа своето вистинско ...
сите 160 | | | веќе видена

Прашањето дали Македонија ќе го добие посакуваниот датум за преговори со ЕУ во октомври годинава, практично ќе претставува и одговор на тоа дали во земјава ќе ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова е најсилниот знак во Зодијакот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: