ДНЕВЕН ХОРОСКОП: 2 октомври 2013

ОВЕН Конторлирајте ги сопствените страсти за да немаат преголемо влијание врз вашите ангажмани. Љубов: Можеби во односот со партнерот се уште владее немир, но стрпете се, наскоро ќе има подобрување. Ако сте слободни, застанете додека не се уверите дека на вистинскиот начин се обидувате да го досегнете она што го сакате. Работа: Можни се позитивни промени или финансиска добивка, Здравје: Можни се компликации кај хроничните болни. БИК Денеска не бидете брзоплети и непромислени Љубов: Постои можност дава фрустрира некоја семејна ситуација, но ќе ја надминете ако ја согледате сликата пошироко. Ако сте слободен припадник на овој знак, обидете се да дефинирате што е тоа што ве мотивира и каде би можеле да го пронајдете. Работа: Внимателно проверувајте ги документите, внимавајте да не изгубите нешто важно. Здравје: Солидна здравствена состојба. БЛИЗНАЦИ Денеска не вреди да бегате од обврските – тие секако ќе ве стигнат Љубов: Пријатни моменти со партнерот, кои ако бидат иницирани од вас, задоволството ќе ви биде ...
| | веќе видена | слични

Овен Денес сте премногу сериозни. Многу сте уморни и бурно реагирате на секоја ситница. Незадоволни сте од ситуацијата на работното место, како и со финансиската состојба. Партнерот ве нервира. Бик Ова не ви е поволен ден за љубов, па најдобро е денес малку да се повлечете и да бидете сами. Во спротивно лесно ќе дојде до несогласување со партнерот. Здравјето не ви е најдобро. Користете повеќе овошје во исхраната. Близнаци Пријателите кои до неодамна ви беа огромна поддршка, изгледа како полека да ви го вртат грбот. Размислете зошто. Емотивниот живот ви е нестабилен. Можни се здравствени проблеми. Рак Иако денот почна со несогласување меѓу вас и партнерот, а продолжи со проблеми на работа, сепак, на крај ќе бидете задоволни од финансискиот ефект. Помалку зборувајте. Можни се здравствени проблеми. Лав Пред вас е еден од оние денови кога сте сосема неодоливи за спротивниот пол. Еротската привлечност со која зрачите никого не го остава рамнодушен. Недоразбирање на работа и во фамилијата. Здравствени ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН Со леснотија ќе дојдете до израз и ќе може да ја искажете својата иновативна страна. Љубов: Обрнете внимание на она што ви го зборува вашиот партнер, затоа што ако имате некои несогласувања, денеска би можеле да се решат во ваша полза. Слободните Овни кои се подготвени да го променат актуелниот статус, имаат можност да влезат во врска која може да трае долго. Работа: Држете се до приоритетите и плановите и чекајте успех. Здравје: Ако чувствувате напнатост или грч во телотонајдете време и начин што побргу да се опуштите. БИК Чувствувате дека дојде време да се менувате, а прво што би требало да го направите е да го смените односот спрема околината. Љубов: Во вечерните часови ќе се чувствувате пријатно во семејната атмосфера, но само доколку сте успеале да решите некои проблеми кои деновиве влијаеа врз семејните односи. На слободните припадници на овој знакмногу ќе им значи разговор со повозрасна или поискусна личност. Работа: Можност за финансиска добивка или пофалба од претпоставените. Здравје: Задржете ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН Рамнотежата кај вас доаѓа од природата на знакот, па затоа важите за најголеми балансери кога е потребно тоа. Премногу размислување на одредени теми нема да ви донесе ништо добро, па затоа одлучете се да им се препуштите на моментите, колку и да изгледа тоа чудно за вас. БИК Отежнатата комуникација ќе биде главен проблем со кој ќе се соочите во периодов. Причината за тоа ќе бидат острите критики што претпоставените ќе ги упатат на ваша сметка. Но, не очајувајте. Сите имаат добри и лоши моменти на успех, па за кусо време ќе успеете да ги вратите старите позиции. БЛИЗНАЦИ Советите што ви се даваат со добра намера постојано ги сфаќате како лична критика и сметате дека некој се труди да ја покаже слабата страна на вашиот потенцијал. Можеби малку избрзувате со останатите соработници, па затоа наместо да се лутите, изберете да слушате и на тој начин ќе успеете да постигнете солидни резултати. РАК Плановите што е потребно да ги реализирате ќе мора да почекаат за некои подобри времиња, бидејќи ќе мора да се ...
| | веќе видена | слични

Дознајте што ви донесуваат ѕвездите во текот на овој месец. Овен Венера во Стрелец ви донесува авантуристички месец полн со предизвици. До средината на месецот многу припадници на вашиот знак ќе имаат битка во љубовта или некоја криза, што може да доведе до раскинување. Ако отпатувате некаде, може да ви се случи авантура на патувањето. Овој месец ќе имате впечаток дека љубовта ви е некаде далеку, па ќе бидете склони да мечтаете за личност која не е од вашиот град. Привлечни ќе ви бидат припадници во знакот на Вага. Бик Излегувањето на Венера од Скорпија веќе ви донесе решение на некој емотивен однос кој ви бил во криза изминатите недели. И понатаму ќе сретнувате личности од минатото и ќе размислувате да се смирите со личност која ви е блиска. Околу 10-ти октомври влегувате во фаза кога ќе бидете полиберални во љубовта, па можно е да почнете врска на основа само на физичка привлечност. Со вас ќе флертуваат Девици и Скорпии. Близнаци Иако Венера ќе влијае да зрачите многу харизматично на припадниците ...
| | веќе видена | слични

Останато

Територијата на нашата држава се наоѓа во поле на висок воздушен притисок (антициклон) кој условува стабилно, суво и невообичаено топло време со високи ...
сите 201 | | | веќе видена

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 175 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 194 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: 2 октомври 2013

Од:
До кого (е-маил):
Порака: