Дневен хороскоп за вторник (17.07.2018):Од време на време добро е денот да се посвети на работите кои што се натрупуваат и создаваат еден вид хаос што влијае и на други работи во нашиот живот

Овонеделниот вторник минува без големи егзактни аспекти, време е да се поработи на обнова на енергијата, организацијата, анализата, намалувањето на сметка. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дневен хороскоп – тригон Месечина (Бик) и Меркур (Лав) во нас ги буди најдобрите таленти и креативна енергија, но ако останете фокусирани, ќе успеете да ја ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Доколку очекувате некоја судска одлука, ќе бидете многу задоволни. Денот е поволен и среќата ви е наклонета. Во љубовта периодот е поволен ...
| | веќе видена | слични

Денешниот вторник ја одбележува Венера во опозиција со Нептун. Венера, која е во Девица, инаку,е многу различна од што сме навикнати. Оваа Венера е неодлучна, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Oвен   Единствената опасност која ви се заканува за овој ден е брзоплетост и површност. Никаде не ве фаќа место. Токму сега ќе се двоумите дали да прифатите ...
| | веќе видена | слични

Дневен хороскоп – квадратот на Венера и Марс укажува на љубовни предизвици и турбулентни емоции, а можни се и конфликти. Сепак, еден знак на Зодијакот гради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

„За мене е неверојатно што сум тука. Имам 80 години и уште продолжувам да работам. За мене е важна работата, со неа живеам во многу животи”, рече филмската ...
сите 100 | | | веќе видена

Шефот на пратеничката група на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Авдулах Хоти смета дека дијалогот со Србија можат да го водат единствено претставителни и ...
сите 158 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дневен хороскоп за вторник (17.07.2018):Од време на време добро е денот да се посвети на работите кои што се натрупуваат и создаваат еден вид хаос што влијае и на други работи во нашиот живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: