Тајните желби на хороскопските знаци

Секој човек има тајни желби кои сака да му се остварат. А еве кои се тие тајни желби на луѓето врз основа на нивниот хороскопски знак. Овен – Секогаш сака да биде прв во сè, да победува и да ги води другите. Бик – Сака да биде материјално згрижен, да поседува работи и да се ослободи од стравот. Близнаци – Тие сакаат да имаат одговор на секое прашање и да им се допаѓаат на сите луѓе. Рак – Сакаат да ја пронајдат љубовта на својот живот, да сакаат и да бидат сакани. Лав – Лавот сака да владее со светот, да го обожаваат и да живее живот на висока нога. Девица – Сака да биде херој и сите да ги омаловажува со своето знаење и интелигенција. Вага – Сака да сака и да биде сакана, но и да живее во вечен склад. Шкорпија – Сака да има потполна контрола врз сите. Стрелец – Сака да успее и на тој начин да се оствари. Јарец – Сака да успее по било која цена, не зависно од другите. Водолија – Сака да сака и да биде сакан искрено, топло и верно. Риби – Сака да го добие она што го залужува и ништо друго.
| | веќе видена | слични
2 копии

ОВЕН Ја сака динамичноста и го излудува секоја бавна работа. Вистински лидер, претприемачки настроен, се стреми кон совршенство, полн е со идеи и ја поздравува секоја иновација. Неговиот голем ентузијазам ги инспирира другите, а единствен проблем може да биде комуникацијата бидејќи знае да биде многу нетактичен, несовесен и нечувствителен. СОВЕТ : На овенот треба да му се дадат обврски кои ќе ги извршува самостојно, а покрај тоа мора да има и соработници кои ќе го следат. БИК Надарен е со слаткоречива комуникација, па работата која се изведува преку телефон најмногу му одговара, а притоа и многу го смирува. Идеален е во воспоставувањето контакти со луѓето па местото на ПР менаџер одлично му одговара. Потребна му е добра организација и можност полека да го гради својот пат и да напредува без големи скокови. СОВЕТ : На бикот треба да му се даде работа во која ќе се внесе и емотивно. Мирен е постојан, многу мирен се додека некој не му стапне на плик. Не треба да му се доверат задачи кои би барале брзина и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 25. септември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде значително посвежо со умерена локална облачност и повремени сончеви периоди. Ќе дува силен северен ...
сите 274 | | | веќе видена

СДСМ предизборите ветуваше дека откако ќе дојдат на власт ќе прават проекти, ќе донесат подобар живот, ќе ги вратат младите, ветуваа се и сешто само да се ...
сите 158 | | | веќе видена

„Наместо да шири лажни вести и создава конструкции, ВМРО-ДПМНЕ прво треба да каже дали ќе учествува на референдумот во недела.Јасна е намерата на опозициската ...
сите 64 | | | веќе видена

Кабинетот на косовскиот претседател Хашим Тачи информира денеска за неговата средба во Њујорк, каде што се одржува Генералното собрание на Обединетите нации, ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тајните желби на хороскопските знаци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: