Шумските пожари донесоа многу тага во Грција


3 копии

Изгорените автомобили, куќи, продавници, пеплосаните имоти што сведочат за трагедијата и катастрофалните пожари во околината на Атина, веќе една седмица се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како поминуваат деновите, бројот на загинати во катастрофалните пожари во поширокиот регион на Атина, дополнително се зголемува. И една седмица подоцна, уште ...
| | веќе видена | слични

На снимката која се појави во медиумите од пожарот во Грција, се гледаат десетина жители на Мати, на истокот на Атина, каде што се наоѓал епицентарот на ...
| | веќе видена | слични

Некои од нив животот го изгубија во морето, бегајќи од пожарот. За големината на катастрофата која ја погоди Атина, сведочи и снимката која се појави во ...
| | веќе видена | слични

Во пожарите во Грција животот го загубија повеќе од 90 лица, а бројката може да биде многу поголема. Некои од нив загинаа во морето, бегајќи од оганот. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Грчките медиуми ја објавија приказната за пожарникарот кој спасил многу луѓе од пожарите близу Атина, но не успеал да го спаси својот 6-месечен син. За ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Катастрофалниот пожар во источниот дел на областа Атика во поширокиот дел на Атина остави зад себе пустош, загубени животи, трагични судбини и населби што ...
| | веќе видена | слични

Тажен епилог на потрагата по деветгодишните близнички во Атика. Откако ги пронашле прегрнати со бабата и дедото, од страна на приватен истражувач, ангажиран од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако не преставува закана по Русија, влезот на Македонија во Алијансата и ЕУ заедницата ќе помогне да се стабилизира историски немирниот дел на Европа, напиша ...
сите 226 | | | веќе видена

Со сведочењето на Сашо Тасевски вечерва во 23 часот заврши целодневното рочиште за настаните во Собранието за 27 април минатата година. Судијката Добрила ...
сите 211 | | | веќе видена

Спогодбата со Грција значи бришење на македонскиот идентитет и бришење на името Република Македонија. Спогодбата со Грција значи забрана да се употребува името ...
сите 119 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:00 часот во Куманово на бул.„Октомвриска Револуција“ во близина на крстосницата со ул.„Пионерска“, се случила сообраќајна ...
сите 218 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 170 | | | веќе видена

„360 Степени“ направи интервју со британскиот министер за Европа и Америка, Алан Данкан, во пресрет на референдумот. Министре, ви благодарам за можноста да ...
сите 115 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шумските пожари донесоа многу тага во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: